PS5 Bip Sesi Nasıl Kapatılır?

04.09.2023
PS5 Bip Sesi Nasıl Kapatılır?

Sony, bir dizi erişilebilirlik özelliği, Dolby Atmos desteği ve konsolu açıp kapatırken bip sesini kapatma özelliği sunacak yeni bir PS5 ürün yazılımı güncellemesini duyurdu. Güncelleme henüz beta aşamasında ve tam sürümünden önce belirli oyunculara sunulacak. Güncelleme yayınlanmadan önce PS5 sisteminizdeki bip sesi kapatmak istiyorsanız, geçici bir çözüm kullanmanız gerekecektir. Ancak neyse ki, bu nispeten basit bir işlemdir.

Remote Play Kullanarak PS5 Bip Sesi Nasıl Kapatılır?

Yukarıda bahsedilen güncelleme henüz herkes için yayınlanmadığından, PS5 sisteminizi sessizce açmak için Remote Play uygulamasına sahip bir akıllı telefon kullanmanız gerekecektir.

Remote Play Kullanarak PS5 Bip Sesi Kapatma

Remote Play Kullanarak PS5 Bip Sesi Kapatma

Adım 1: PS5’inizde Ayarlar > Sistem > Remote Play’e gidin ve etkin olduğundan emin olun.

Adım 2: Ardından, Güç Tasarrufu menüsü > Dinlenme Modunda Kullanılabilen Özellikler’e gidin ve İnternete Bağlı Kal ve PS5’i Ağdan Açmayı Etkinleştir’i etkinleştirin.

Adım 3: Ardından, PlayStation Remote Play uygulamasını indirin ve PlayStation Network kimlik bilgilerinizi kullanarak oturum açın. Giriş yaptıktan sonra, sağ üstteki dişli simgesine basarak Ayarlar seçeneğini seçin.

Adım 4: Buradan Mobil Veri > seçeneğine gidin ve Mobil Veriyi Kullan seçeneğini etkinleştirin. Bu adımı atlarsanız, PS5’iniz açtığınızda bip sesini çıkarmaya devam edecektir.

Adım 5: Ardından, akıllı telefonunuzun Wi-Fi’sini kapatın. PS5 sistemini uygulamadan açtığınızda artık bip sesi çıkarmayacaktır. Buradan sonra, TV’de oynamaya başlamak için DualSense kontrol cihazını açtığınızdan emin olun.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.