Apple TV Plus’ı Ailenizle Nasıl Paylaşırsınız?

26.08.2022
Apple TV Plus’ı Ailenizle Nasıl Paylaşırsınız?

Apple TV+ size keyfini çıkarabileceğiniz ve çoğu kişi için uygun fiyatlı çok sayıda film ve şov sunar. Kullanılabilir birçok akış hizmeti olsa da, özellikle birden fazla Apple cihazınız varsa, Apple TV+’a gitmek isteyebilirsiniz. Hizmet sunumunu daha da geliştiren Apple TV+, aboneliğinizi aile üyelerinizle paylaşmanıza olanak tanıyarak, hesabı kullanmayı düşünen herkesle maliyetleri paylaşırsanız daha uygun fiyatlı hale getirir.

Apple TV+’ı Aile Paylaşımı ile Paylaşın

Apple TV+ hesabınızı ailenizle paylaşmak için iPhone, iPad veya Mac gibi bir Apple cihazında aile paylaşımını ayarlamanız gerekir. Aile Paylaşımı’nı doğrudan Apple TV+ uygulamasında kuramazsınız; bu biraz can sıkıcı olsa da en büyük engel değildir. iOS aygıtlarınızdan herhangi birinde Aile Paylaşımı’nı kurmak için şu adımları izleyin:

 • Ayarlar uygulamasını açın.
 • Üst kısımdaki Apple Kimliği’ne dokunun.
 • Apple Kimliği sayfasında Aile Paylaşımı’na dokunun.
 • Ailenizi Kurun’a dokunun.
 • Kişileri Davet Et’e dokunun.
 • AirDrop, Mesajlar, Posta veya diğer uygulamaları kullanarak birini davet edin ya da Şahsen Davet Et öğesini seçebilirsiniz. Şahsen Davet Etmeyi Unutmayın; kişi Apple kimliğini ve şifresini girmelidir.

Artık Aile Paylaşımı listenize bir aile üyesi eklemiş olmanız gerekir; bu, Apple TV+ aboneliğinizi hiçbir ek ücret ödemeden kullanabilecekleri anlamına gelir. Apple TV+’ın maliyetine değip değmediğini merak ediyorsanız, bu Aile Paylaşımı özelliği sizi ikna edebilir.

Apple TV Plus'ı Ailenizle Paylaşma

Apple TV Plus’ı Ailenizle Paylaşma

Apple’ın Aile Paylaşımı Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Aile Paylaşımı, Apple TV+ için hoş bir özelliktir ve cihazlarıyla ilgili bir akış hizmeti isteyen aileler için daha uygun fiyatlı ve erişilebilir olmasını sağlar. Apple TV+ aboneliğinize erişimi olan toplam altı kullanıcıyla Aile Paylaşımı’na beş adede kadar hesap bağlayabilirsiniz. Bir kullanıcının aynı anda yalnızca bir Apple Ailesinin parçası olabileceğini unutmayın; bu nedenle, aile üyelerinizden herhangi biri bir ailenin parçasıysa, Aile Paylaşımı’nın çalışması için bundan ayrılmaları ve sizinkine katılmaları gerekir.

Üyeler Apple Ailenize katıldığında Satın Alma Paylaşımı açık olur. Satın Alma Paylaşımı, aile üyeleri tarafından yapılan tüm satın almaların, bu durumda siz olacak olan Organizatör tarafından ele alınacağı anlamına gelir. Parayı aile üyelerinden alacağınızdan veya tüm satın alma işlemlerini yine de kendiniz halledeceğinizden eminseniz bu sizin için iyi olsa da, Satın Alma Paylaşımını nasıl kapatacağınızı bilmek isteyebilirsiniz. Satın Alma Paylaşımını açmak veya kapatmak için aşağıdakileri yapın:

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Apple Kimliği’ne dokunun.
 3. Aile Paylaşımı’na dokunun.
 4. Aşağı kaydırın ve Satın Alma Paylaşımı’na dokunun.
 5. Aile ile Paylaşılan Satın Almaları açıp kapatmak için açın.

Şimdi, ne yapmak istediğinize bağlı olarak Satın Alma Paylaşımını açmanız/kapatmanız gerekir. Bu adımları her zaman tekrarlayabileceğinizi ve tercihlerinizi gerektiği gibi ayarlayabileceğinizi unutmayın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.