iPhone’unuzdan Tüm Aktif Facebook Oturumlarından Çıkış Yapma

10.03.2023
iPhone’unuzdan Tüm Aktif Facebook Oturumlarından Çıkış Yapma

Eğer bir Facebook hesabınız varsa, büyük ihtimalle birden fazla cihazdan hesabınıza erişiyorsunuzdur. Zaman zaman okul veya işyeri gibi tekrar kullanmayı düşünmediğiniz diğer makinelerdeki oturumlardan çıkış yapmayı unutabilir ve Facebook hesabınıza erişimi makineyi kullanan bir sonraki kişilere devredebilirsiniz. Neyse ki Facebook, hesabınızdaki tüm aktif oturumlardan sadece birkaç dokunuşla çıkış yapma sağlayan bir özelliğe sahiptir. Bu eğitimde size bunu nasıl yapabileceğinizi göstereceğiz.

iPhone’dan Aktif Facebook Oturumlarından Çıkış Yapma

Hemen belirtelim ki, diğer aktif Facebook oturumlarından çıkış yaptığınızda, bu oturumları kullanmaya devam etmek için hemen bu cihazlarda tekrar oturum açmanız gerekecektir. Bu yalnızca kendi cihazlarınızdaki Facebook oturumlarından çıkış yapıyorsanız sorun yaratacaktır, ancak okulda veya işte bir oturumu açık bıraktıysanız ve uzaktan çıkış yapmak için bu öğreticiyi kullanıyorsanız, bu sizi gerçekten rahatsız etmemelidir. Çünkü tek yaptığınız o oturumu sonlandırmaktır, diğer cihazlarınızdakileri değil, dolayısıyla kullanılmaya devam edemez. Facebook mobil uygulamasından bazı veya tüm diğer etkin Facebook oturumlarından çıkış yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

1) Facebook uygulamasını başlatın ve Menü sekmesini açın.

2) Ayarlar ve Gizlilik hücresine dokunun ve Ayarlar’ı seçin.

3) Güvenlik altında, Güvenlik ve Giriş’i seçin.

4) Oturum Açtığınız Yer bölümüne gidin.

5) Oturumu kapatmak istediğiniz tüm oturumların sağındaki Diğer düğmesine dokunun ve Oturumu Kapat’ı seçin.

iPhone Tüm Aktif Facebook Oturumlarından Çıkış Yapma

iPhone Tüm Aktif Facebook Oturumlarından Çıkış Yapma

Şu anda devam etmekte olduğunuz tüm oturumlardan çıkış yapmak için hepsine dokunabilir ya da belirli oturumlardan çıkış yapmak için yalnızca tek tek oturumlara dokunabilirsiniz; bu seçim tamamen size bağlıdır. Başka bir bilgisayar veya cihazdan uzaktan etkin bir şekilde çıkış yaptınız. Şimdi oturumu sonlandırdığınız herhangi bir cihazda tekrar oturum açmanız gerekecektir.

Bu bilgiyle birlikte, artık Facebook hesabınızı ulaşamayacağınız bir makinede yanlışlıkla açık bırakma konusunda endişelenmenize gerek yok. Siz bu adımları izledikten sonra birisi bir şeye dokunmaya çalışır çalışmaz, tekrar oturum açmanız gerektiğine dair bir bildirim alacaklar. Tabii ki, şifreniz onlarda olmadığı için böyle bir şey olmayacak!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.