Messenger’da Tüm Cihazlardan Çıkış Yapma

13.07.2023
Messenger’da Tüm Cihazlardan Çıkış Yapma

Cep telefonları bugünlerde çok sayıda bağlantı seçeneğine sahip. Ancak bir uygulamadan çıkış yapmak, diğer uygulamalardan da otomatik olarak çıkış yapacağınız anlamına gelmez. Facebook ve Messenger birbirine bağlıdır ve Messenger uygulamasında oturumu kapatma düğmesi yoktur. Messenger’da net bir çıkış düğmesi olmasa da, yine de fazla sorun yaşamadan çıkış yapmanın yolları vardır. Bu kadar çok sohbet uygulaması varken, çevrimiçi kişisel bilgileriniz hakkında endişeleriniz olabilir. Bu nedenle, birçok kullanıcı çevrimdışı olmayı ve Messenger ve benzeri uygulamalardan çıkış yapmayı tercih ediyor. Bu makalede, tüm cihazlardan nasıl çıkış yapacağınızı öğreneceksiniz.

Bilgisayarınızda Messenger’dan Çıkış Yapma

Messenger birçok cihazda kullanılabilir: iPhone, Android, iPad, PC, vb. Kişisel bilgisayarınızı veya dizüstü bilgisayarınızı telefonunuzdan daha fazla kullanıyorsanız, Messenger’dan PC’nizden bu şekilde çıkış yapabilirsiniz.

Messenger’ı bir PC’de açmak, bir Çıkış düğmesi olduğu için bu uygulamadan çıkış yapmayı çok daha kolay hale getirir. Bu yüzden bu yol en pratik olanıdır.

 1. Messenger’da oturum açın.
 2. Ekranın sol üst köşesindeki profil resminize tıklayın.
 3. Seçeneklerin bulunduğu menü açılacaktır. “Oturumu Kapat” düğmesine dokunun.

Facebook kullanarak Messenger’dan çıkış yapma seçeneği de vardır.

 1. Ekranın sağ üst köşesindeki aşağı ok simgesiyle menüyü açın.
 2. Menü seçeneklerinde “Oturumu Kapat” düğmesine tıklayın.

Android’de Messenger’dan Çıkış Yapma

Android kullanıcıları için Messenger’dan çıkış yapmak biraz karmaşık olabilir çünkü açık bir Çıkış seçeneği yoktur. Bu şekilde yapılabilir:

 1. Android’inizde Messenger’ı açın.
 2. Ekranın sol üst köşesindeki profil resminize tıklayın.
 3. Seçeneklerin bulunduğu menü açılacaktır.
 4. “Hesap Ayarları “nı bulun.
 5. Ardından, “Güvenlik ve oturum açma” seçeneğine tıklayın. Giriş yaptığınız cihazların listesini görmek için “Daha fazlasını gör” seçeneğine tıklayın.
 6. Tüm cihazlardan çıkış yapmak istiyorsanız, “Tüm oturumlardan çıkış yap” seçeneğine tıklamanız yeterlidir.
 7. Belirli bir cihazdan çıkış yapmak istiyorsanız, o cihazın yanındaki üç noktaya tıklayın.
 8. Ardından, “Oturumu kapat” seçeneğine tıklayın.
Messenger'da Tüm Cihazlardan Çıkış Yapmak

Messenger’da Tüm Cihazlardan Çıkış Yapmak

Bu yöntemin yanı sıra, Messenger’dan çıkış yapmak için kullanabileceğiniz başka bir yöntem daha vardır. Messenger verilerini temizlemek sizi bu uygulamadan çıkaracaktır.

 1. Telefonunuzdaki hem Facebook hem de Messenger uygulamalarından çıkın.
 2. Telefon ayarlarını açın ve “Uygulamalar” seçeneğini bulun. Bazı cihazlarda bu seçenek “Uygulama Yöneticisi” olarak adlandırılır.
 3. Aşağı kaydırın ve Messenger’ı bulun.
 4. “Depolama” veya “Depolama ve Önbellek” üzerine tıklayın. Ardından cihaza bağlı olarak “Depolamayı Temizle” veya “Verileri Temizle “ye tıklayın.

Evet, verileri temizlemek Messenger’dan çıkış yapmanın yollarından biridir. Ancak bunun yanı sıra, önbelleği temizlemek de cihazınızdan çıkış yapmanızı sağlayabilir. Önbelleği temizlemek verilerinizi etkilemez, sadece Messenger’daki yerel dosyaları siler. Messenger uygulamasını tekrar açmak istediğinizde, tekrar giriş yapmanız gerekecektir. Bu, cihazınızdan çıkış yapmak için harika bir yoldur. Önbelleği temizlemenin büyük bir artısı, telefonunuzda yer açıyor olmanızdır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.