OnePlus Telefonda Aramalar Nasıl Kaydedilir?

26.07.2022
OnePlus Telefonda Aramalar Nasıl Kaydedilir?

Bu yazımızda OnePlus Telefonda Arama Nasıl Kaydedilir konusuna değineceğiz. OnePlus Telefon görüşmesi kayıt çözümleri arıyoruz Bazı ülkelerin yasaları ve telekom düzenlemeleri buna engel olsa da OnePlus, dahili arama kayıt özellikleri sunan OEM’lerden biridir. Ancak herkesin arama kaydetme özelliği olan bir gadget’ı olmalıdır. Çünkü çeşitli durumlarda oldukça yardımcı olabilir. Çağrı kaydı, yasal olanlar da dahil olmak üzere birçok sorundan kaçınmanıza yardımcı olabilir. İsterseniz arama kaydı, arama günlüklerini tutmanıza da yardımcı olabilir. Ayrıca, görüşme sırasında belirttiğiniz bir şeyi unutursanız da faydalı olabilir.

Bir akıllı telefon, kullanıcılarına sağladığı akıllı işlevler nedeniyle “akıllı” telefon olarak anılır. Arama kayıtlarını görüntüleme ve saklama özelliği böyle bir özelliktir. Akıllı telefonlar ilk ortaya çıktığında, aramaları kaydetmek ve hatta üçüncü taraf bir yazılım yüklemek için cihazı hacklememiz gerekiyordu. Çoğu üretici, Android’in evriminin bir sonucu olarak bu özelliği telefonların kendisine dahil etti.

Birçok akıllı telefon üreticisi, varsayılan Telefon uygulaması olarak Google’ın Telefon uygulamasını kullandığından, Çağrı kaydını kullanmak, bu akıllı telefonların çoğunda kullanmaya ve etkinleştirmeye benzer. Arama kayıt aracı Hindistan’daki tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir, ancak bunu aramaları kaydetmek için kullanırsanız, Telefon uygulaması her iki katılımcıya da aramanın kaydedildiğini bildirir, çünkü bazı yargı bölgelerinde izinsiz yapılması yasaktır.

OnePlus Telefonda Aramaları Kaydetme

OnePlus Çağrı Kaydedici Magisk Modülünü Yükleme

Köklü bir cihazınız olmasa bile Magisk Modülünü kullanabilirsiniz. Bu nedenle, bankacılık uygulamaları gibi köklü cihazlarda çalışmayan birkaç uygulamadan endişe ediyorsanız, bunu deneyebilirsiniz. Magisk, kökü diğer uygulamalardan gizlemek için kullanılabilir ve bir cihazı köklendirmek, özellikleri üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanızı sağlar.

Adım 1: Öncelikle Magisk Manager’ı indirip kurmanız ve Magisk zip dosyasını rootlama için cihazınıza flashlamanız gerekecektir. Yukarıdaki indirme bölümünden indirebilirsiniz. Çağrı kayıt modülünü kurmak/indirmek için Magisk Manager’ı başlatın. Soldan sağa kaydırın veya yukarıdaki üç yatay çizgiye tıklayın ve menüden İndir’i seçin.

Adım 2: Sağ üst köşedeki Ara simgesine tıklayın, ara yazın ve arayın.

Adım 3: OOS Yerel Çağrı Kaydı Etkinleştirici’yi arayın. Gördüğünüzde üzerine tıklayın ve kur’u seçin, daha sonra kuramazsanız İndir’i seçebilirsiniz. Bunu daha sonra flaş edebilirsiniz, ancak yüklemeyi seçerseniz, Magisk modülü sizin için otomatik olarak indirecek ve kuracaktır.

Adım 4: Telefonunuzu yeniden başlatmak için yeniden başlat’a tıklayın ve ardından telefon çevirici uygulamanızdaki ayar seçeneğine tıklayarak ve Çağrı kaydı seçeneğine geçiş yaparak Çağrı kaydı seçeneğini etkinleştirin.

OnePlus Telefonda Aramaları Kaydetme

OnePlus Telefonda Aramaları Kaydetme

TWRP kullanarak Zip Dosyasını Yanıp Sönme

Cihazınız rootluysa ve önyükleyicinizin kilidini açtıysanız, muhtemelen önyüklemenizi TWRP olarak değiştirmişsinizdir, değilse değiştirin. Yöntem ayrıca root işlemi yapılmamış bir cihazda da çalışacak, ancak TWRP önyüklemesine ihtiyacınız olacak.

Adım 1: Flashable TWRP.zip dosyasını yukarıdaki indirmeler bölümünden indirin, EnableOOSNativeCallRecording-Flashable v8.0.zip dosyasını SD kartınıza kopyalayıp yapıştırın ve konumu hatırlayın.

Adım 2: Cihazınızı TWRP kurtarma modunda yeniden başlatın, kur’u seçin, .zip dosyasını sakladığınız konuma gidin ve kurun.

Adım 3: Şimdi, cihazınızı yeniden başlatın ve arama kaydı işlevini çevirici uygulaması ayarlarında bulabilirsiniz. Bu özellik her önyüklemede etkinleştirilecektir, çünkü bir zip dosyasını yanıp sönerek, her önyükleme sırasında yürütülecek bir RC komut dosyası ekleyeceksiniz.

Özel Tasker Profilini Kullanma

Tasker, OnePlus akıllı telefonlara önceden yüklenmiş olarak gelen bir otomasyon asistanı uygulamasıdır. Bu uygulama ile gece modunu açma, kazıma dosyalarını silme ve çok daha fazlası gibi birçok görevi otomatikleştirebilirsiniz. Burada, birini aradığınızda veya bir arama aldığınızda arama kaydını etkinleştirmek için arama kaydı otomasyon komut dosyasını kullanmak için akıllıca bir numaramız var.

Adım 1: Öncelikle indirmeler bölümünden Enable OOS Native Call Recording v2.prf.xml dosyasını indirip cihazınızın hafızasına kaydedin.

Adım 2: Tasker uygulamasını açın ve profiller bölümüne gidin.

Adım 3: Burada Yeni ekle’ye tıklayın ve indirilen XML dosyasını seçin.

Adım 4: Başarılı bir içe aktarma işleminden sonra cihazınızı yeniden başlatın ve gitmeye hazırsınız

Önyüklemede Çalışan Kök Kaydedici Uygulaması

OnePlus cihazında otomatik arama kaydı özelliğini etkinleştiremeyen birkaç kök uygulama vardır. İşte XDA üyesi tarafından geliştirilen bir uygulama – yerel arama kaydı sağlayan shadowstep.

Adım 1: İndirilenler bölümünden Enable OOS Native Call Recording v2.0.apk dosyasını indirip cihazınıza kurun.

Adım 2: Uygulamayı çalıştırın ve uygulamaya kök izni verin.

Adım 3: Otomatik olarak arama kaydedici ayarını yapın ve uygulamadan çıkın. Uygulama arka planda çalışacak ve OnePlus akıllı telefonda otomatik arama kaydını etkinleştirecek.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.