Kaliteli Backlink Siteleri (Sitenizi Uçurun!)

09.09.2020
Kaliteli Backlink Siteleri (Sitenizi Uçurun!)

Bir internet sitesine sahipseniz yüksek ziyaretçi sayılarına erişmek en büyük hedeflerinizden biridir. Yüksek ziyaretçi sayılarına erişebilmek için bize en büyük yardımcı faktör tabii ki de SEO’dur. Eğer SEO nedir bilmiyorsanız tıklayın! SEO’ya destek olabilecek en büyük kanal ise tartışmasız Backlink’tir. Birçok internet sitesi veya kişi Backlink hizmeti sağlamaktadır. Fakat bu hizmetler tabii ki de ücretsiz değildir. Peki hiçbir ücret ödemeden kaliteli Backlink’lere nasıl sahip olabiliriz? Bu yazımızda siz değerli okurlarımız için kaliteli Backlink siteleri hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Hadi başlayalım!

Backlink Nedir?

Kaliteli Backlink kavramını anlayabilmeniz için ilk önce Backlink kavramını öğrenmeniz gerekmektedir. SEO konusunda fikir sahibi olan ve biraz araştırma yapmış olan her insan Backlink’i mutlaka duymuştur. İnternet aslında yavaş yavaş büyük bir çöplüğe dönüşmekte, ufak bir sorunun cevabını öğrenmek için araştırma yaparken binlerce kelimelik makalelere ister istemez ulaşabiliyoruz. Merak etmeyin, “Backlink Nedir?” sorusunun cevabını en kolay ve anlayabileceğiniz şekilde sizlere anlatacağız.

Backlink, bir internet sitesinin diğer internet sitelerinden almış olduğu her türlü bağlantıya verilen ismidir. Arama motorları Backlink olayını fazlasıyla sever. Aslında bunu bir çeşit referans olarak da yorumlayabiliriz. Bir iş başvurusu yaparken referanslarınız ne kadar güçlüyse başvuru yaptığınız kurum tarafından o kadar ilgi görürsünüz. Bu mantık arama motorları içinde işlemektedir. Ne kadar kaliteli sitelerden Backlink alırsanız siteniz o kadar ilgi görür ve arama motorları tarafından “otoriter” olarak kabul edilir.

Kaliteli Backlink Siteleri

Backlink kavramını öğrendiğinize göre asıl konumuz olan kaliteli Backlink sitelerine geçebiliriz. Bu siteler diğer birçok siteye nazaran çok daha kalitelidir. Peki kime ve neye göre kaliteli? Sayfa ve alan adı puanı olarak yüksek sitelerdir. Hadi gelin, kaliteli backlink alabileceğiniz sitelere geçelim!

Youtube

Backlink alacağımız ilk internet sitesi herkesin bildiği video izleme platformu olan Youtube. Evet, biraz şaşırmış olabilirsiniz ama en kaliteli sitelerden birisidir. İnternet sitenize özel bir Youtube kanalı açın ve mutlaka içerik üretin. Bu sayede hem yeni ziyaretçiler hemde Backlink alabileceksiniz.

Youtube Backlink

Twitter

Backlink alacağımız ikinci internet sitesi birçok insanın aktif olarak kullanmış olduğu sosyal medya platformu olan Twitter. İnternet sitenize özel bir profil oluşturun ve mutlaka paylaşım yapın. Tweet’lere link ekleyerek Backlink alabilirsiniz.

Twitter Backlink

Instagram

Backlink alacağımız üçüncü internet sitesi Dünya’nın en çok kullanılan sosyal medya platformu olan Instagram. İnternet sitenize özel bir profil oluşturun ve bilgilerinize mutlaka internet sitenizin adresini ekleyin. Bu sayede Instagram gibi bir siteden Backlink alabilirsiniz.

Instagram Backlink

Tumblr

Backlink alacağımız dördüncü internet sitesi popüler bir sosyal medya platformu olan Tumblr. Tumblr’ın avantajı direk olarak bağlantı paylaşıyor olabilmemizdir. Yani internet siteniz bir blog türündeyse her yazınızı Tumblr’da kolaylıkla paylaşarak Backlink elde edebilirsiniz. Etiketleri de kullanarak diğer insanlara daha kolay bir şekilde erişebilirsiniz.

Tumblr Backlink

Mix

Baclink alacağımız beşinci internet sitesi bir sosyal imleme platformu olan Mix. Aslında en verim alınan Backlink sitesidir. Mutlaka ama mutlaka Mix.com’da internet sitenizi imleyin. Siteye kayıt olarak çalışma mantığını kolaylıkla çözebilirsiniz. Mutlaka ama mutlaka kullanmanız gereken bir platformdur.

Mix Backlink

Diigo

Backlink alacağımız altıncı internet sitesi bir not uygulaması olan Diigo. Bu sitenin amacı internette gezinirken unutmak istemediğiniz veya daha sonradan bakmak isteyeceğiniz internet sitelerini veya sayfalarını not almanızı sağlamasıdır. Biz bu siteyi Backlink almak için kullanacağız. İnternet sitenizde ki sayfaları mutlaka bu siteye imlemeyi unutmayın.

Diigo Backlink

Bu yazımızda siz değerli okurlarımız için “Kaliteli Backlink Siteleri” hakkında detaylı bilgiler verdik. Yazımız hakkında ki görüşlerinizi veya sorularınızı alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Wroxe herkese iyi günler diler!

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.