Minecraft’ta Zayıflık İksiri Nasıl Yapılır?

24.02.2023
Minecraft’ta Zayıflık İksiri Nasıl Yapılır?

Minecraft iksirlerinin birçok oyun içi kullanımı vardır ve Minecraft’ta birçok farklı iksir ve iksir efekti vardır. Bunlardan biri, tek bir faydalı etkisi olan Zayıflık İksiri’dir: Zombi köylüleri iyileştirmek ve onları normal köylülere dönüştürmek için kullanılabilir. Bu yazıda size Zayıflık İksiri yapmak için bilmeniz gereken her şeyi ve bunları sıçrama ve kalıcı iksirlere nasıl dönüştüreceğinizi anlatacak.

Minecraft İksirleri: Zayıflık İksiri Ne İşe Yarar?

İksirler, Minecraft modlara ihtiyaç duymadan kendinizi güçlendirmenize veya düşmanları zayıflatmanıza izin veren geç oyun özelliklerinden biridir. Şifa İksiri, Çabukluk İksiri, Yavaş Düşme İksiri veya Ateşe Direnç İksiri gibi iksirler, savaşta gerçek hayat kurtarıcılar olabilir. Potion of Night Vision, Potion of Water Breathing ve Potion of Invisibility gibi iksirler, oyuncuların daha gizli olmalarına ve daha fazla keşfetmelerine olanak tanır ve Potion of Poison, Potion of Slowness ve Potion of Weakness saldırgan olarak kullanılabilir.

Bir Zayıflık İksiri, bu son iksir grubuna benzer. Kendi başına, bir Zayıflık İksiri yapmak için hiçbir neden yoktur. Bir Zayıflık İksiri tüketmek, saldırı hasarınızı azaltacak ve yakın dövüş silahlarıyla daha az hasar vermenizi sağlayacaktır. Bununla birlikte, bir Zayıflık İksiri’nin fırlatılabilir sıçrama çeşidi çok daha kullanışlıdır. Mob saldırılarını zayıflatmak veya zombi köylüleri iyileştirmek için Splash Potion of Weakness’ı kullanabilirsiniz.

Zayıflık İksiri Yapmak İçin Gerekli Malzemeler

Bir Zayıflık İksiri oluşturmak için aşağıdakiler de dahil olmak üzere birkaç öğeye ihtiyacınız olacak:

  • Bir üretim masası ve bira standı
  • Nether siğili
  • Fermente örümcek gözü
  • Barut (isteğe bağlı)
  • Ejderhanın Nefesi (isteğe bağlı)
  • Üretim Tablosu
Minecraft'ta Zayıflık İksiri

Minecraft’ta Zayıflık İksiri

Minecraft’ta Zayıflık İksiri Nasıl Yapılır?

Demleme standı menüsünü açın ve alev tozunuzu sol üstteki kutuya yerleştirin. Su şişelerinizi alttaki üç yuvaya koyun . Son olarak, fermente edilmiş örümcek gözünü üstte kalan noktaya yerleştirin. Demleme işlemi tamamlandığında, sıçrama iksirlerine dönüşmek için üç Zayıflık İksiriniz olacak.

Minecraft’ta Zayıflık Sıçrama İksiri Nasıl Yapılır?

Zayıflık İksirlerinizi sıçrayan iksirlere dönüştürmek için, onları demleme standı menüsünün en alttaki üç yuvasına yerleştirmeniz yeterlidir. En üst yuvaya barut koyun ve üç Splash Potion of Weakness alacaksınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM