Pinterest Hesabı Nasıl Silinir?

20.10.2023
Pinterest Hesabı Nasıl Silinir?

Pinterest ile işinizin bittiğine karar verdiyseniz, size birkaç kolay adımda bir Pinterest hesabı nasıl sileceğinizi göstereceğiz. Pinterest’i kullanmak çok eğlenceli olabilir ve hizmette bulunabilecek çok sayıda ilham verici içerik vardır. Görüntüleri kaydedebilir, arkadaşlarınızla paylaşabilir ve tüm fikirlerinizi bir arada tutmak için her şeyi panolarda düzenleyebilirsiniz.  Yine de Pinterest’i bir süre kullandıktan sonra biraz sıkıcı olmaya başlayabilir. Sizi biraz çıldırtmaya başlamadan önce kaydedebileceğiniz çok fazla rüya düğün pastası süsleme fikri vardır. Pinterest’teki görüntü hırsızlığı da oldukça yaygın.

Pinterest’i ne kadar çok kullanırsanız, size sadece anlık görüntüye hazır mükemmel Pinterest yaşam tarzını satmaya çalışıyormuş gibi hissetmeye başlayabilir – ve gerçek şu ki, bu herkes için değil. Hizmeti artık kullanmak istemiyorsanız, aktif olmayan bir hesabı ortalıkta bırakmanın bir anlamı yok. Yine de devam etmeden önce, Pinterest hesabınızı silmenin gerçekten istediğiniz şey olduğundan emin olun – silmek, yaptığınız tüm pinlerin ve panoların kalıcı olarak gitmesi anlamına gelecektir. Eğer istediğiniz buysa, aşağıdaki adımları izleyin.

Pinterest Hesap Silme

  1. Pinterest web sitesine gidin ve hesabınıza giriş yapın.
  2. Ana menüyü açmak için sağ üst köşedeki “v” simgesine tıklayın ve “Ayarlar “ı seçin.
  3. Soldaki menüden “Hesap Ayarları “nı seçin ve sayfanın en altına inerek “Hesabı sil “i bulun.
  4. Hesabınızı neden silmek istediğinize dair bir neden seçin ve ardından “E-posta gönder “i seçin.
  5. Hesabınızın silinmesini onaylamanızı isteyen bir e-posta alacaksınız. Mesajdaki “Evet, hesabı sil” düğmesine tıklayın. Mesaj gelmezse, spam veya önemsiz postalarınızı kontrol etmeyi deneyin veya hesabınızla ilişkili e-posta adresinin doğru olup olmadığını iki kez kontrol edin.
  6. Pinterest hesabınız artık silinecektir. Pinterest hesabınızı silme konusunda fikrinizi değiştirirseniz, hesabınızı sildiğiniz günden itibaren tekrar giriş yapmak ve yeniden etkinleştirmek için 14 gününüz vardır.
Pinterest Hesap Silme

Pinterest Hesap Silme

Pinterest’e ara vermek isterseniz, hesabınızı her zaman devre dışı bırakabileceğinizi unutmayın – adımlar benzerdir, sadece Hesap Ayarları menüsünde “Hesabı sil” yerine “Hesabı devre dışı bırak” seçeneğini seçmeniz gerekir. Bu, hesabınızı geçici olarak kapatacak, pinlerinizi ve panolarınızı görünümden gizleyecek, ancak yine de istediğiniz zaman tekrar giriş yapmanıza ve yeniden etkinleştirmenize izin verecektir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.