SoundCloud Hesabınızı Nasıl Silersiniz?

19.03.2023
SoundCloud Hesabınızı Nasıl Silersiniz?

Popüler çevrimiçi hizmetlerde hesap silmeyi ele alan eğitim serimiz, bugün SoundCloud’dan hesap silmenin nasıl yapılacağı ile devam ediyor. Berlin, Almanya merkezli bir ses dağıtım platformu olan SoundCloud, bağımsız müzisyenler ve içerik oluşturucuları arasında popülerdir ve hizmetteki yaklaşık 200 milyon tekil aylık dinleyici için her dakika ortalama on iki saatlik ses yükler. Mobil SoundCloud uygulaması temiz bir şekilde tasarlanmış ve anlaşılması kolay, ancak kısa süre önce bazı kullanıcıların hizmetten ayrılmasına neden olan tartışmalı bir hareket olan yükleme işlevini kaldırdı. Bu eğitimde, SoundCloud hesabınızı silmenin ve tüm verilerinizi hizmetten kaldırmanın ne kadar kolay olduğunu göstereceğiz.

SoundCloud Hesabınızı Nasıl Silebilirsiniz?

Hesabınız SoundCloud’un iPhone ve iPad için mobil uygulaması aracılığıyla silinemez, bu nedenle bu seçeneğe erişmek için web arayüzünü kullanmanız gerekir. Bir SoundCloud hesabını silmeden önce, Bağlantılar bölümündeki Bağlı Uygulamalar başlığı altında bağlı uygulamaların yanındaki Erişimi İptal Et düğmesine tıklayarak bağlı uygulamaları kaldırmalısınız. Hesabınızı silmek için aşağıdakileri yapın:

Adım 1: Bilgisayarınızda SoundCloud.com adresini ziyaret edin ve mevcut hesap kimlik bilgilerinizi kullanarak hizmete giriş yapın.

Adım 2: Şimdi sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayın ve açılır menüden Ayarlar’ı seçin.

Adım 3: Şimdi Ayarlar sayfasına gideceksiniz (veya doğrudan oraya gidin). Hesap başlığı altında, en alttaki Hesabı sil bağlantısına tıklayın.

Adım 4: İsterseniz, önceden doldurulmuş bir veya daha fazla yanıtı seçerek SoundClod’a hizmetten neden ayrıldığınızı isteğe bağlı olarak söyleyebilirsiniz. “Evet, hesabımı ve tüm parçalarımı, yorumlarımı ve istatistiklerimi silmek istiyorum” seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyerek hesap silme işlemini onaylayın ve alttaki turuncu Hesabımı sil düğmesine basın. Silinen hesaplar bir kuyruğa girecek ve zamanı geldiğinde sunuculardan kaldırılacaktır.

SoundCloud Hesabınızı Nasıl Silebilirsiniz?

SoundCloud Hesabınızı Nasıl Silebilirsiniz?

Soundcloud Hesabını Sildikten Sonra Atılacak Ek Adımlar

Hesabınız silindikten sonra, SoundCloud’un mobil uygulamasını iOS cihazlarınızdan güvenle silebilirsiniz. Bir hatırlatma olarak, Facebook, Twitter ve daha fazlası gibi diğer hizmetlerden SoundCloud’a paylaşımı devre dışı bırakmayı unutmayın. Silinen hesap bağlantıları, önbelleğe alma nedeniyle Google’ın arama sonuçlarında görünmeye devam edebilir. Google bu bağlantıların öldüğünü zamanında fark etmezse, bilgilerinizi ve SoundCloud profilinizi Google Arama’dan kaldırmak için bir istek gönderin.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.