TikTok Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

27.08.2021
TikTok Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Bir düğmeye basarak, eylemlerinizi dünya çapındaki diğer kişilere canlı olarak aktarabilirsiniz ve dans hareketlerinizi, yemek pişirme becerilerinizi sergilemek veya düşüncelerinizi paylaşmak isteseniz de izlemeye can atan insanlar var. TikTok’u kullanarak sadece parmağınızla birkaç dokunuşla işleme başlayabilirsiniz ancak başlamadan önce birkaç gereklilik var. İşte TikTok canlı yayına geçeceğiniz ve canlı yayın kariyerinize başlamadan önce gereken gereksinimler.

TikTok Canlı Akışı Elde Etme

Diğer sosyal medya platformlarının çoğu canlı yayına geçmek için oldukça gevşek parametrelere sahip olsa da, TikTok aslında kullanıcıların yayın yapmadan önce çeşitli gereksinimleri karşılamasını gerektirir. Örneğin, bir TikTok kullanıcısının platformda canlı yayın seçeneğini görebilmesi için en az 1.000 takipçisi olması gerekir. 1000 takipçiye ulaştıktan sonra bile canlı yayın düğmesinin görünmesi birkaç gün sürebilir.

TikTok’un yayın yönergelerinden biri, yayıncıların 16 yaşından büyük olması. Şirket, hesap oluşturmadan önce bir kişinin en az 13 yaşında olmasını şart koşuyor, ancak yalnızca daha yaşlı kullanıcılar yayın yapabiliyor. En az 18 yaşındaysanız, yayın sırasında diğer izleyiciler size daha sonra nakit karşılığında değiştirebileceğiniz sanal hediyeler gönderebilir. 18 yaşında değilseniz, bu sanal hediyeleri alamayacaksınız, ancak tüm yorumların ve kalplerin tadını çıkarabilirsiniz.

TikTok

TikTok’ta Nasıl Canlı Yayına Geçilir?

TikTok’un tüm gereksinimlerini karşıladıktan sonra, gerçekten canlı yayına başlayabilirsiniz. Yine, canlı yayın düğmesi hesabınızda görünmüyorsa, canlı yayına başlama kriterlerine uyup uymadığınızı bir kez daha kontrol edin. TikTok yayınınızı Android veya iOS’ta başlatmak için aşağıda listelediğimiz adımları takip edebilirsiniz:

Adım 1: TikTok uygulamasını açmanız gerekir.

Adım 2: Ekranın altında bulunan + düğmesine dokunun.

Adım 3: Kayıt düğmesinin altında Canlı seçeneğine basın.

Adım 4: Canlı yayınınız için bir başlık seçmeniz gerekir. Ayrıca izleyicileri bağlayabilmek için canlı yayınınızın ne hakkında olacağını açıklamanız gerekir.

Adım 5: Başlamak için Canlı Yayına Geç’e tıklayın.

Adım 6: Akışı tamamladığınızda, oturumunuzu sonlandırmak için ‘X’ düğmesine dokunun.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM