iPhone ve iPad’inizi Nasıl Eşitlersiniz?

23.12.2021
iPhone ve iPad’inizi Nasıl Eşitlersiniz?

iPhone ve iPad’inizi eşzamanlamanın tek yolunun bilgisayarınızdaki iTunes üzerinden olduğu o kadar uzun zaman önce değildi. Şimdi, iCloud sayesinde süreç çok daha kolay. İçeriğinize her yerden erişebilmeniz için iCloud’u kullanarak iPhone ve iPad verilerinizi nasıl eşitleyeceğinize bakalım.

iCloud ile iPhone ve iPad İçeriği Nasıl Eşitlenir?

Dosyaları Apple cihazlarınız arasında senkronize etmenin en basit yolu iCloud’dur. İlk olarak 2011’de tanıtılan iCloud, belgeler, fotoğraflar ve müzik gibi verileri Apple’ın sunucularında saklamanıza olanak tanır. Ardından içeriğinize iOS, iPadOS, macOS ve Windows cihazlarında erişebilir ve bunları indirebilirsiniz. Hizmet ayrıca, kurulum ve geri yükleme amacıyla mobil cihazları doğrudan yedeklemenize de olanak tanır.

iCloud ile verileriniz hem aktarım sırasında hem de depoda güvende kalır. Apple, kimlik doğrulama için güvenli belirteçler kullanır ve uçtan uca şifreleme, hassas bilgileri korur. Verileri Apple cihazlarınız arasında senkronize etmek için yeterli iCloud saklama alanınız olduğundan emin olmanız gerekir. Yeterli değilse, denemeden önce iOS cihazınızda bir mesaj görürsünüz. iCloud, varsayılan olarak 50 GB, 200 GB veya 2 TB iCloud depolama alanına yükseltme seçenekleriyle birlikte 5 GB ücretsiz depolama alanı sunar.

iPhone

iCloud Depolamanızı Kontrol Edin

iCloud’da ne kadar saklama alanınız olduğunu görmek için;

 1. iOS aygıtınızda Ayarlar uygulamasına gidin ve [Adınız] öğesine dokunun.
 2. iCloud > Depolamayı Yönet’i seçin.
 3. Sayfanın üst kısmında iCloud saklama alanı ayrıntılarınızı göreceksiniz.

iCloud saklama alanınızı bir Mac veya PC’de de kontrol edebilirsiniz;

 • macOS’ta bilgisayarınızın sol üst köşesindeki Apple simgesini tıklayın ve Sistem Tercihleri’ni seçin . Buradan, Apple Kimliği > iCloud’u ve ardından Yönet’i tıklayın .
 • PC’nizde Windows için iCloud’u yükleyin ve açın.

Tüm Verileri Senkronize Etme Hakkında

Verileri iPhone ve iPad’iniz arasında senkronize etmek için iki cihazdan en az birini henüz kurmadığınızı varsayıyoruz. Her iki cihaz da zaten kuruluysa, fabrika ayarlarına sıfırlama kullanarak iPhone veya iPad’inizi silmeniz ve ardından bir iCloud yedeklemesiyle eşzamanlamanız gerekir. Senkronizasyona başlamak için cihazlarınızın aynı Wi-Fi ağında olduğundan emin olun. Ayrıca iCloud’da güncel bir yedeklemeye ihtiyacınız olacak. Kaynak cihazda;

 1. Gidin Ayarlar için kafa sonra, app [Adınız]> iCloud. iCloud Yedekleme’yi seçin.
 2. iCloud Yedekleme geçişinin etkinleştirildiğinden emin olun ve ardından Şimdi Yedekle öğesine dokunun.
 3. Tam yedekleme tamamlanana kadar bekleyin.

Ardından hedef cihazda;

 1. Cihazı açın ve kurulum işlemine başlayın. Uygulamalar ve Veriler ekranını görene kadar ekrandaki talimatları izleyin.
 2. Bu ekranda, iCloud Yedeklemesinden Geri Yükle’ye dokunun.
 3. Geçerli tarihe sahip olması gereken en yeni yedeği seçin.
 4. Geri yükleme işleminin tamamlanmasını bekleyin.

Artık iPhone ve iPad’inizi iCloud verilerini kullanarak senkronize ettiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM