TikTok Videoları İzlerken Nasıl Yakınlaştırılır?

30.07.2022
TikTok Videoları İzlerken Nasıl Yakınlaştırılır?

Bu yazımızda sizlere TikTok videoları izlerken nasıl zoom yapacağınızı öğreteceğiz. TikTok, kısa filmler gibi kısa videolara değil, 30 saniyelik veya 1 dakikalık videolara odaklanan bir sosyal medya aracı veya uygulamasıdır. TikTok’u kurduğunuzda ve kullandığınızda, birçok kişi onu YouTube’un beş ila 120 saniye arasında değişen videolar içeren küçük bir sürümü olarak görüyor. TikTok, kendisini “yaratıcılık ilham ve neşe getirme” misyonuyla “kısa mobil videolar için önde gelen hedef” olarak adlandırıyor. Kullanıcılar önce videolarında kullanmak istedikleri şarkıyı seçebiliyor ve ardından kendilerini müzik eşliğinde çalarken kaydedebiliyorlar. Alternatif olarak, kullanıcılar önce videolarını kaydedebilir ve ardından bir şarkı seçebilir ve/veya bir seslendirme ekleyebilir. Hatta TikTok film müziği bile oluşturabilirsiniz.

Uygulama, kullanıcıların videolarına daha fazla eğlence katmanın birçok yolunu sunar: Ağır çekimde kaydetme, hızlandırılmış ileri sarma, filtreler, TikTok Dalgalanma Etkisi ve hatta şarkıyı geriye doğru oynatma vb. seçenekleri vardır. Ve bir izleyici olarak TikTok videolarına da tepki verebilirsiniz. Kullanıcılar videolarından memnun kaldıklarında, takipçilerine yayınlayabilir ve örneğin diğer sosyal medya sitelerinde veya ağlarında paylaşabilirler; Messenger, WhatsApp, Instagram vb. Başka bir kullanıcı ile bağlantı kurmanızı sağlayan düet özelliği de bulunmaktadır. Kısa videolar oluşturmak için de piyasada birçok TikTok alternatifi var.

Arama aracı, kullanıcıların diğer videoları görüntülemesine olanak sağlamaktadır. Kullanıcılar, Sizin İçin sayfasında trend olan hashtag’lerin altındaki içeriği de görüntüleyebilmektedir. Trend olan hashtag’ler, kullanıcıların popüler olan içeriği görüntülemesine ve aynı hashtag’i kullanarak trende kendi videolarını eklemesine olanak sağlar.

TikTok Videoları İzlerken Yakınlaştırma

Android’de TikTok Videoları İzlerken Nasıl Yakınlaştırılır?

Adım 1: Android telefonunuzun “ Ayarlar ” menüsüne gidin.

Adım 2: Aşağı kaydırın ve “ Erişilebilirlik ”i seçin.

Adım 3: Yakınlaştır’ı seçin ve kısayolu etkinleştirin.

Adım 4: TikTok’a gidin ve etkinleştirmiş olduğunuz Büyütme kısayolunu kullanın.

Adım 5: Yakınlaştırmak ve uzaklaştırmak için sıkıştırın ve yakınlaştırma noktasını hareket ettirmek için iki parmağınızı ekranın etrafında sürükleyin.

TikTok Videoları İzlerken Yakınlaştırma

TikTok Videoları İzlerken Yakınlaştırma

iPhone’da TikTok Videoları İzlerken Nasıl Yakınlaştırılır?

Adım 1: iPhone ayarları menüsüne gidin.

Adım 2: Aşağı kaydırın ve “ Erişilebilirlik ” i seçin.

Adım 3: Yakınlaştır’ı tıklayın.

Adım 4: Yakınlaştırmayı Etkinleştirin.

Adım 5: Şimdi yakınlaştırmak ve uzaklaştırmak için yukarı ve aşağı kaydırmadan önce ekrana iki kez dokunun ve üç parmağınızla basılı tutun.

Adım 6: Modu yakınlaştırmak/uzaklaştırmak için üç parmağınızı ekran boyunca kaydırın.

Adım 7: TikTok’u açın ve videolara daha yakından bakmak için yeni yakınlaştırma işlevini kullanın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.