WhatsApp Birden Fazla Cihaza Nasıl Bağlanır?

16.07.2022
WhatsApp Birden Fazla Cihaza Nasıl Bağlanır?

WhatsApp Messenger, hem Android hem de iPhone için kullanılabilen ücretsiz bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Diğer kullanıcılara tek tek veya gruplar halinde metin mesajları göndermenizi sağlar. WhatsApp sohbetlerinin internet üzerinden yapıldığını unutmamak önemlidir. Bu, telefon sağlayıcınızdan geçen normal metin mesajlarının aksine. Sohbetlerde WhatsApp, fotoğraf gönderme, konumunuzu paylaşma, GIF bulma ve gönderme gibi modern bir mesajlaşma uygulamasından beklediğiniz tüm özellikleri sunar.

WhatsApp, ana metin hizmetine ek olarak sesli aramaları, görüntülü aramaları ve kayıtlı sesli mesajları da destekler. WhatsApp, 2009 yılında iki eski Yahoo! çalışanlar. 2014’te Facebook uygulamayı satın aldı ve o zamandan beri Facebook şemsiyesi (şimdi Meta olarak adlandırılıyor) altında. Hizmetin geniş bir kullanıcı tabanı vardır; 2020’de dünya çapında iki milyardan fazla kullanıcıya ulaştı. Aşağıda, WhatsApp çeşitli cihazlara nasıl bağlayacağınıza dair bir yazı bulunmaktadır.

WhatsApp Hesabını Birden Fazla Cihazda Kullanma

WhatsApp Hesabını Birden Fazla Cihazda Kullanma

WhatsApp Hesabını Birden Fazla Cihazda Kullanma

  1. Öncelikle, WhatsApp’ı mobil cihazınıza indirmeniz ve daha önce hesabınız yoksa bir hesap açmanız gerekir. Zaten WhatsApp’ınız varsa, atlayabilirsiniz.
  2. Tarayıcınızdan www.web.whatsapp.com adresini ziyaret edin, burada ekranda bir QR kodu göreceksiniz.
  3. Şimdi cep telefonunuzda WhatsApp uygulamanızı açın ve uygulamanın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta seçeneğini kullanarak uygulama menüsüne gidin.
  4. Burada “Bağlı Cihazlar” adlı bir seçenek göreceksiniz ve ardından “Cihazı Bağla” seçeneğine tıklayın.
  5. Artık mobil ekranınızda bir QR tarayıcı görünecek, Whatsapp web’i açarak dizüstü veya PC ekranınızın önündeki QR kodunu tarayın.
  6. Birkaç saniye sonra WhatsApp açılacaktır. Artık aynı anda veya ihtiyaç duyduğunuzda birden fazla cihazı bağlayarak bu özelliğin keyfini çıkarabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.