Steam’de Pop-Up Reklamları Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

31.08.2021
Steam’de Pop-Up Reklamları Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Steam’de açılır reklamlar görmekten sıkıldınız mı? Yeterince adil. Steam, kataloğunu mağaza, e-postalar, sosyal medya ve daha fazlası aracılığıyla zaten yeterince tanıtıyor; buna ek olarak açılır pencereleri görmenize gerek yok. Bu reklamlar normalde Steam’i ilk başlattığınızda veya bir oyun oynamayı bitirdiğinizde görünür. Pencere kendisini “haber” olarak adlandırsa da, aslında sadece ön siparişler, indirimler, ücretsiz hafta sonları vb. için bir dizi reklam. Steam’de pop-up reklamları nasıl devre dışı bırakacağınızı size göstereceğiz.

Steam’de Pop-Up Reklamlar Nelerdir?

Steam’de pop-up reklamlar görmeye o kadar alışmış olabilirsiniz ki, onları gerçekten kaydetmiyorsunuzdur. Genellikle Steam’i ilk başlattığınızda veya bir oyun oturumunun sonuna geldiğinizde görünürler. Yukarıdaki ekran görüntüsünde bir örnek görebilirsiniz.

Aynı bilgileri Steam mağazasından veya Steam kitaplığınızdaki Yenilikler bölümünden alabileceğiniz için bu reklamlar pek bir amaca hizmet etmez. Pencereyi anında kapatmak için Kapat’a tıklayabilirsiniz, ancak bu gereksiz bir sıkıntıdır. Steam pop-up reklamlarını kalıcı olarak devre dışı bırakmak hızlıdır, bu yüzden okumaya devam edin.

Steam’de Pop-Up Reklamları Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

  1. Steam istemcisini açın.
  2. Araç çubuğunda Steam’i tıklayın.
  3. Ayarlar ‘ı tıklayın.
  4. Soldaki menüde Arayüz’ü tıklayın.
  5. Oyunlarımdaki, yeni çıkanlarımda ve yakında çıkacak olanlarımda yapılan eklemeler veya değişiklikler hakkında beni bilgilendir seçeneğinin işaretini kaldırın.
  6. Tıklayın Tamam. Değişiklik hemen yürürlüğe girecek, yeniden başlatma gerekmez.

Steam Kılavuzları ile Oyun Sırlarını Keşfedin

Pop-up reklamlar can sıkıcı olsa da, Steam’in bunları devre dışı bırakmayı bu kadar kolay hale getirmesi harika, bu yüzden Steam’i kullanmaktan vazgeçmeyin. Sadece tavsiyemizi takip edin ve bu sinir bozucu reklamları kalıcı olarak kalıcı olarak kaldırabilirsiniz.

Steam mağazası yalnızca sık sık indirime giren oyunlarla dolu olmakla kalmaz, aynı zamanda oyunlarınız hakkında bilmeniz gereken her şeyi keşfetmenize yardımcı olan ekran görüntüleri, modlar ve kılavuzlar gibi birçok ek topluluk özelliği de vardır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.