Steam Oyunlar Nasıl Gizlenir?

03.02.2024
Steam Oyunlar Nasıl Gizlenir?

Steam, dünyanın en popüler oyun dağıtım platformlarından biridir ve milyonlarca oyuncunun tercih ettiği bir platformdur. Ancak bazen kullanıcılar, oyunlarının gizli kalmasını isteyebilir. Bu durumda Steam, oyunları gizleme seçeneği sunmaktadır. Steam oyunlar nasıl gizleneceğini anlatacağım.

Steam Oyun Gizlersek Ne Olur?

İlk adım olarak, Steam istemcisini açmanız gerekmektedir. İstemciyi açtıktan sonra, “Kütüphane” sekmesine tıklamanız gerekmektedir. Bu sekmeye tıkladığınızda, sahip olduğunuz tüm oyunlar karşınıza çıkacaktır. Ancak bazı oyunlar gizli olabilir. Gizlemek istediğiniz oyunu bulun ve üzerine sağ tıklayın. Açılan menüde “Kategorilere Ekle” seçeneğini seçin.

Bir sonraki adımda, “Kategori Ekle” seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Bu seçeneğe tıkladığınızda, yeni bir kategori oluşturmanız istenir. Oluşturduğunuz kategoriye istediğiniz adı verebilirsiniz. Örneğin, “Gizli Oyunlar” gibi bir ad olabilir. Kategori adını girdikten sonra “Tamam” seçeneğine tıklayın.

Steam Oyun Gizlersek Ne Olur?

Steam Oyun Gizlersek Ne Olur?

Şimdi sıra gizlemek istediğiniz oyunu belirlemeye geldi. Kategorilerin yanında bir daire simgesi göreceksiniz. Bu simgeye tıklayın. Açılan listede, oluşturduğunuz kategoriyi işaretleyin. İşaretledikten sonra “Tamam” seçeneğine tıklayın. Artık oyununuz gizli bir şekilde kategorinize eklenmiş olacak.

Son adımda, gizlediğiniz oyunları göstermek istediğinizde nasıl yapacağınızı öğreneceğiz. Yine “Kütüphane” sekmesine gidin ve sol üst köşedeki düşme menüsüne tıklayın. Açılan listede, “Kategorileri Düzenle” seçeneğini seçin. Karşınıza çıkan listede, gizli oyunları göstermek istediğinizde seçebileceğiniz kategorileri göreceksiniz. İstediğiniz kategoriyi seçin ve oyunlarınızı görmek istediğinizde “Tamam” seçeneğine tıklayın.

Steam oyunlar gizlenmesi oldukça basittir. Steam, gizlilik ayarlarını kullanıcılarına sunarak onların isteklerine cevap vermektedir. Oyunlarınızı gizlemek istediğinizde yukarıda belirtilen adımları takip ederek kolayca gizli tutabilirsiniz. Böylece sadece istediğiniz oyunları görüntüleyebilir ve oyun koleksiyonunuzda düzen sağlayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.