Spotify Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

05.10.2023
Spotify Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

Spotify kullanıcı adı nasıl değiştirileceğini bulmak basit değil, ancak geçici bir çözüm var ve bu süreçte size yol göstermek için buradayız. Spotify, geçtiğimiz yıl 356 milyondan fazla kullanıcısıyla piyasadaki en iyi müzik akış hizmetlerinden biridir. İster en başından beri uzun süredir abonesi olun, ister başka bir yayın hizmetinden yeni geçiş yapmış olun, kullanıcı adı değiştirmeyi merak etmeniz şaşırtıcı değil.

Kullanıcı adınız çevrimiçi kimliğinizdir ve bu nedenle kullandığınız herhangi bir hizmetteki hesabınızın en önemli parçalarından biridir. Ancak, “kullanıcı adı” ve “görünen ad” tamamen farklı şeyler ifade ettiğinden, Spotify kullanıcıları için tüm süreç biraz karmaşıktır.  Kullanıcı adınız Spotify’da sizi tanımlamak için tasarlanmıştır ve ne yazık ki kalıcıdır ve bu nedenle değiştirilemez. Spotify hesabınıza giriş yapmak için de kullanabilirsiniz, ancak bunun yerine e-posta adresinizi veya Facebook/Apple/Google hesabınızı kullanabilirsiniz. Spotify görünen adınız, başkaları profilinizi ve çalma listelerinizi görüntülediğinde hesabınızda herkese açık olarak görünen addır. Ancak unutulmaması gereken bir nokta, kullanıcı adınızın aksine, Spotify hesabınıza giriş yapmak için görünen adınızı kullanamayacağınızdır. İyi haber şu ki, yalnızca adınızın diğer insanlara nasıl göründüğü konusunda endişeleniyorsanız, Spotify görünen adınızı birkaç basit adımda kolayca değiştirebilirsiniz.

Spotify Kullanıcı Adı Değiştirme

Spotify Kullanıcı Adı Değiştirme

Mobil Uygulamada Spotify Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

  1. İlk olarak, Android veya iOS için Spotify uygulamasını açın. ‘Ana Sayfa’ simgesine dokunun ve Ayarlar dişli simgesini seçin.
  2. Ardından, mevcut görünen adınızın altında bulunması gereken “Profili Görüntüle” seçeneğine dokunun.
  3. Ardından, ‘Profili Düzenle’ düğmesine dokunun.
  4. Ardından, değiştirmek için görünen adınıza dokunun. Bu aşamada, profil fotoğrafınızı da ekleyebilir veya değiştirebilirsiniz. Yeni görünen adınızdan memnun olduğunuzda, devam edin ve “Kaydet “e dokunun. Tebrikler! Her şey tamamlandı.

Masaüstü Uygulamasında Spotify Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

  1. İlk olarak, mevcut görünen adınızın yanında görünen aşağı ok simgesine tıklayın. Bu simgeyi Spotify pencerenizin sağ üst köşesinde bulmanız gerekir.
  2. Devam edin ve açılır menüden “Profil “i seçin.
  3. Ardından, profil adınıza tıklayın ve istediğiniz görünen adı gösterecek şekilde düzenleyin.
  4. Son olarak, değişikliği onaylamak için “Kaydet” düğmesine tıklamayı unutmayın. Tebrikler! Her şey tamamlandı.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.