Bitcoin’i anında nakde çevirmenin en kolay yolu: NakitCoins

30.12.2022
Bitcoin’i anında nakde çevirmenin en kolay yolu: NakitCoins

Kripto paralara yatırım yapanların pek çoğu kripto para satın almak veya aldığı kripto parayı satmak için kripto para borsalarını kullanıyorlar. Kripto para borsalarına yatırım yapmak ise bazı açılardan dezavantajlara sahip.

 

Bu dezavantajların başında kripto para borsalarına yatırım yapmak için bir başka aracı kuruma ihtiyaç duyulması geliyor. Bu aracı kurum elbette ki bankalar. Yani bir kripto para borsasına para yatırabilmek için bir banka hesabınızın olması gerekiyor. Zira kripto para borsaları banka hesapları üzerinden yatırım kabul ediyor.

 

Peki, kripto paralar ile doğrudan nakit bir şekilde yatırım yapmak mümkün değil mi? Bir Bitcoin’ininiz varsa bu Bitcoin’i döviz bozdurur gibi bir bürodan doğrudan nakde çevirmek mümkün değil mi?

 

İşte bu noktada devreye pek çok avantajı ile NakitCoins giriyor.

 

1 Bitcoin’i doğrudan nakde çevirebileceğiniz en pratik kripto para alım satım platformu: NakitCoins

 

NakitCoins ile Bitcoin yatırımı şu şekilde gerçekleştirilebiliyor:

 

1.      Adım: NakitCoins uygulamasını indirin.

 

NakitCoins ile yapılacak nakit ve Bitcoin al sat yapma işlemlerinin tamamı NakitCoins uygulaması üzerinden gerçekleştirilmektedir. NakitCoins uygulaması hem Apple Store hem de Google Play Store üzerinde kullanıma açık bir uygulamadır. Her iki marketten de uygulama indirilebilir.

 

2.      Adım: NakitCoins uygulamasına kaydolun.

 

Uygulamayı indirdikten sonra Bitcoin al sat işlemlerini gerçekleştirmek için elbette uygulamada kayıtlı bir hesabınızın olması gerekmektedir. Bu hesabı uygulamayı indirdikten sonra oluşturarak NakitCoins uygulamasına kaydolmanız gerekmektedir. Kayıt için telefon numarası ya da e-posta adresiniz ve şifreniz ile yasal olarak nakdi işlemler gerçekleştirmek için gerekli olan bilgilerinizi uygulamaya kaydetmeniz gerekmektedir.

 

3.      Adım: NakitCoins uygulaması üzerinden yapacağınız işlemi gerçekleştirmek

 

NakitCoins uygulaması üzerinden kripto para satın almak ya da satışını yapmak hangi işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız o işlemi uygulama üzerinden belirlemeniz gerekmektedir. İşlemin ne olduğunu belirledikten sonra NakitCoins uygulaması üzerinden size verilecek QR kod ile NakitCoins şubesine gitmeniz gerekmektedir.

 

4.      Adım: QR kod ile nakit olarak Bitcoin al – sat

 

Son olarak uygulama tarafından verilen QR kod ile NakitCoins şubelerinden birine gitmeniz gerekmektedir. Şubeye gittiğinizde şubedeki gişe görevlisine sadece uygulamanızda görünen QR kodu göstermeniz yeterli olacaktır. Şube görevlisi, kendi uygulaması üzerinden QR koda işlem yaptığında talebinizi görecektir. Bu talebi gördükten sonra talepte belirtilen işlem, eğer Bitcoin alma ise alacağınız miktarda Bitcoin’i sizden işlem bedelini tahsis ettikten sonra doğrudan uygulama üzerinden gerçekleştirecektir. Eğer yapılacak işlem Bitcoin satmak ise elbette karşılığını verdikten sonra uygulama üzerinden gerekli onayı gerçekleştirmeniz halinde şubeden doğrudan nakit ile işlem yapabileceksiniz.

 

İşte NakitCoins ile Bitcoin al – sat işlemi yapmak bu kadar kolay.

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.