Furkan Er Kimdir

21.05.2021
Furkan Er Kimdir

Furkan Er 8 yaşında spor hayatına karate ile başladı fakat Edirne’de ağırlıklarla tanışması ile kendisinin spor hayatı farklı bir boyuta taşındı. Eğitim hayatının ilköğretimi’ni İstanbulda tamamlamıştır. Edirne’de Lise hayatına devam edip ardından 2017 yılında Arel Üniversitesi Mimarlık Fakültesin’den mezun olarak ayrılmıştır. 2010 yılında Vücüt Geliştirme sporuna başladı. Artık bu sporu bir hobi ve yaşam tarzı olarak belirleyen Furkan Er. Katettiği hızlı yol ve özenle geliştirdiği beslenme teknikleriyle. Azmini ve disiplinini artırarak spor kariyerinde ilerledi. Spor kariyerindeki başarılarının birkaçına bir de yakından bakalım. 2016 yılında Türkiye Vücut Geliştirme Şampiyonası Atletik Fizik Genç Erkekler kategorisinde birinci olmuştur bununla birlikte Ayni yıl içerisinde İspanya’da IFBB federasyonu tarafından düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda da birinci olmuştur ardından 2021 yılında Russia PRO Qualifier yarışmasında kendi kategorisinde overall birinciliğini alarak IFBB PRO olmuştur. Spor camia’sında sıkça konuşulan ve genç yaşına rağmen IFBB PRO kart alabilmeyi başaran Furkan Er Kimdir?

Furkan Er Boy?

En çok sorulan sorulardan bir tanesi de Furkan Er’in boyudur. Furkan Er 168cm boyundadır.

Furkan Er Kaç Yaşında?

Genç sporcumuz 1995 doğumludur. Şu an yani 2021 yılı itibari ile 26 yaşındadır.

Furkan Er YouTube

Furkan Er arkadaşı Emre Baş ile YouTube platformunda antrenmanlar, challenge, vlog tarzı içerikleri kitlesine sunmaktadır. YouTube kanallarını 11 Haziran 2016 tarihinde açsalarda düzenli videolara ancak 6 Ocak 2020 tarihinde başladılar. Dilerseniz kanala buradan ulaşabilirsiniz.

Furkan Er Instagram

Instagram’da 64 bin civarı takipçisi bulunan Furkan Er takipçilerine genellikle güncel formunu ve hayatından kesitleri paylaşmaktadır. Dilerseniz Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Furkan Er Dereceleri

Vücut geliştirme konusunda oldukça başarılı olan Furkan Er’in elde etmiş olduğu dereceler:

  • 2016 Türkiye Atletik Fizik Genç Erkekler Şampiyonluğu
  • 2016 IFBB Avrupa Şampiyonası Atletik Fizik Genç Erkekler Şampiyonluğu
  • 2017 IFBB Diamond Cup Luxembourg Atletik Fizik Büyükler Üçüncülüğü
  • 2018 IFBB Dünya Şampiyonası Atletik Fizik Genc Erkekler İkinciliği
  • 2019 IFBB Diamond Cup Makedonya Atletik Fizik Büyükler Şampiyonluğu
  • 2019 IFBB Diamond Cup Makedonya Atletik Fizik Şampiyonlar Şampiyonluğu (Overall/Pro Card)

Bu blog yazımızda siz değerli okurlarımız için “Furkan Er Kimdir” konusunu detaylı bir şekilde anlattık. Umarız ki bu yazımız sizin için faydalı olmuştur. Yazımız hakkında ki görüşlerinizi ve sorularınızı alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Wroxe olarak herkese iyi günler dileriz!

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.