Halo Infinite Bölünmüş Ekran Nasıl Oynanır?

06.09.2023
Halo Infinite Bölünmüş Ekran Nasıl Oynanır?

Halo serisi bölünmüş ekran oyunu düşünülerek inşa edilmiştir. İlk oyundan bu yana, birkaç istisna dışında, her oyun iki veya daha fazla kişinin aynı odada birbirlerine, diğer oyunculara veya harekatın yapay zeka kontrollü uzaylılarına karşı takım oluşturarak bölünmüş ekran oynamasına izin verdi. Halo 5, serinin hayranları için herhangi bir bölünmüş ekran işlevselliği, kooperatif veya çok oyunculu olmaması nedeniyle bir hayal kırıklığı oldu ve bu da birçok insanın bir sonraki bölüm olan Halo Infinite’in de bu özelliği geride bırakıp bırakmadığını merak etmesine neden oldu.

Çok oyunculu ve senaryo olmak üzere iki aşamalı olarak piyasaya sürülen Halo Infinite, geçmiş oyunların sahip olduğu birçok özelliği eklemek için istikrarlı bir şekilde çalışıyor. Forge dahil olmak üzere bu tarihi birinci şahıs nişancı oyununa ufukta hala birçok şey olsa da, bölünmüş ekranın dahil edildiğini ve işlevsel olduğunu zaten biliyoruz. Bununla birlikte, klasik oyunlarda olduğu kadar sağlam veya tam özellikli değil – en azından henüz değil. Eski günlerdeki gibi bir arkadaşınızla yan yana eski usul Halo oynamak istiyorsanız, Halo Infinite’te bölünmüş ekranı nasıl kuracağınızı burada bulabilirsiniz.

Halo Infinite Bölünmüş Ekran Çok Oyunculu Nasıl Oynanır?

Özellikle Halo Infinite’in çok oyunculu bölümünü oynamak ücretsiz ve kolay erişilebilir olduğu için birçok kişinin yapmaya hevesli olacağı şeyle başlayacağız.

Adım 1: Halo Infinite’i seçtiğiniz konsolunuza yükleyin. Xbox hesabınıza giriş yaptığınızdan emin olun.

Adım 2: Multiplayer menüsüne gidin ve ikinci kontrol cihazınızı açın.

Adım 3: İkinci oyun kumandasındaki Menü düğmesine basın.

Adım 4: İkinci oyun kumandasını farklı bir Xbox hesabında oturum açın. Misafir hesaplar Halo Infinite’te çevrimiçi çok oyunculu oynayamaz.

Adım 5: Xbox Series X veya S’de oynuyorsanız, bir konsolda toplam dört oyuncuya sahip olmak için bu işlemi tekrarlayabilirsiniz. Xbox One sistemleri yalnızca iki oyuncuya izin verebilir. Ayrıca, konsoldan bağımsız olarak Büyük Takım Savaşı modunu oynarken bölünmüş ekranda yalnızca iki oyuncu olabilir.

Adım 6: Oyun türünüzü seçin ve bir eşleşme aramaya başlayın.

Halo Infinite Bölünmüş Ekran

Halo Infinite

Bölünmüş Ekran Co-Op Oynayabiliyor Musunuz?

Hayır, en azından henüz değil. Halo Infinite her türlü senaryo co-op’unun lansmanını 2022’nin sonlarına erteledi ve ilk olarak sadece çevrimiçi co-op olarak lanse edilecek. Yerel, bölünmüş ekranlı co-op’un ne zaman ekleneceğine dair bir bilgi yok.

PC’de Bölünmüş Ekran Çok Oyunculu Oynayabilir Misiniz?

Yine üzücü cevap hayır. Halo Infinite PC’de tam kontrolcü desteğiyle tamamen oynanabilir olmasına rağmen, yalnızca tek bir Xbox hesabıyla giriş yapabiliyorsunuz, yani oynamak için ikinci bir hesap eklenemiyor. 343 bu özelliği PC platformuna eklemekten hiç bahsetmedi, bu nedenle şimdilik eklenmesini beklemiyoruz. Halo Infinite en iyi arkadaşlarla oynanır ve çevrimiçi harika olsa da, takım arkadaşlarınızla yanınızda oturarak oynayabilmek tartışmasız daha eğlencelidir. Halo, hayran kitlesini insanların bir araya gelerek oynamasına izin vermek üzerine kurdu, bu nedenle Halo Infinite’in en azından bir şekilde bu geleneği sürdürmesinden memnunuz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.