Lil Zey Kimdir

19.01.2021
Lil Zey Kimdir

Lil Zey kimdir sorusu özellikle rap dinleyicileri tarafından oldukça fazla merak edilen bir soru. Wroxe olarak bu merakı bugün sonlandırmayı planlıyoruz. Türkiye’nin en önemli rap sanatçılarından biri olan Lil Zey’i hadi gelin hep beraber daha yakından tanıyalım!

Lil Zey Kimdir

Ülkemizde son yıllarda Türkçe Rap’in gelişmesiyle beraber birçok yeni sanatçıyı da tanımış olduk. Bu sanatçıların çoğu erkekte olsa aralarında bazı çok yetenekli kadın sanatçılarda mevcut. Hiç kuşkusuz tarzıyla ve kalitesiyle kendini en iyi şekilde ortaya koyan Lil Zey’dir. Öyle ki 2020 yılında en iyi çıkış yapan kadın sanatçı ödülünü de kazanmıştır.

Lil Zey yani gerçek ismi ile Zeynep Tanyalçın, 28 Temmuz 1994 yılında doğmuştur. Lil Zey günümüzde 26 yaşındadır. Aslen İzmir’li olan Lil Zey eğitimini “Berklee College Of Music” okulunda “Müzik İşletmeciliği Ve Söz Yazımı” bölümünde tamamlamıştır. Eğitimini tamamladıktan hemen sonra Atlanta, Georgia’ya taşınmıştır ve Grammy ödüllü plak yapımcısı olan Trick Stewart’ın yanında staj yapmıştır. Staj yaptığı dönemde ek olarak profesyonel olarak DJ’likte yapmıştır.

Lil Zey

Lil Zey’in Lil Zey olmasında kuşkusuz Redkeys’in çok büyük bir faydası var. Bunu kendisi de her fırsatta söylemekten çekinmiyor. Kendisinin dediğine göre Khonktar ile stüdyoda denk geliyorlar ve yabancı bir şarkı yapıyorlar ardından Metth’in, Metflix albümünde iki parçaya eşlik ediyor. Asıl tanınma şarkısı olan “Ötede Dur” ile beraber resmi olarak Redkeys bünyesine katılıyor.

Lil Zey’in hayatını incelediğimizde müziğe adanmış bir hayat görüyoruz. Bu kadar eğitim, tecrübe ve saf yetenek ile çok kısa sürede adını duyurmayı başardı. Kendisine kariyerinde başarılar dileriz.

Bu blog yazımızda siz değerli okurlarımız için “Lil Zey Kimdir” konusunu detaylı bir şekilde anlattık. Umarız ki bu yazımız sizin için faydalı olmuştur. Yazımız hakkında ki görüşlerinizi ve sorularınızı alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Wroxe olarak herkese iyi günler dileriz!

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.