iPhone’da Wi-Fi Şifresini Görüntüleme

22.11.2022
iPhone’da Wi-Fi Şifresini Görüntüleme

iOS 16 güncellemesi, bir iPhone kullanmayı daha keyifli bir deneyim haline getiren bir dizi yaşam kalitesi iyileştirmesi içerir ve bu küçük ince ayarlardan biri, şu anda bağlı olduğunuz Wi-Fi ağının parolasına erişimdir. Bir arkadaşınızın veya aile üyenizin evindeyseniz ve WiFi ağ şifresini önceden bilmiyorsanız, buna daha önce bağlanmış olmanıza rağmen, iOS 15’te bunu görmenin bir yolu yoktur. Bu, “iOS 16”da değişir. Bu makale, iPhone’da Wi-Fi parolasını görüntüleme hakkındadır.

Çoğu akıllı cihaz, siz bir kez oturum açtıktan sonra otomatik olarak bir Wi-Fi ağına bağlanacaktır. Bu nedenle, günümüzde WiFi şifrelerini unutmak kolaydır. iPhone’larda WiFi ağınızın parolasını kolayca görüntülemek için yerleşik bir özellik bulunmamakla birlikte geçici çözümler vardır. WiFi şifrelerini unutmak kolaydır, çünkü genellikle onları cihazlarımızda saklarız. iPhone da dahil olmak üzere çoğu cihaz, menzil içindeyken ağınıza otomatik olarak bağlanabilmeleri için parolaları saklar. Sorun, ağınıza yeni bir cihaz bağlamak istediğinizde, ancak WiFi şifresini hatırlayamadığınızda ortaya çıkar. Aşağıda iOS’ta Wi-Fi şifresini görme adımlarından bahsettik.

iPhone'da Wi-Fi Şifresi Görüntüleme

iPhone’da Wi-Fi Şifresi Görüntüleme

Bir iPhone’da Wi-Fi Şifresi Nasıl Bulunur?

  1. Telefonunuzda Ayarlar’a gidin.
  2. Wi-Fi’ye dokunun.
  3. Kullanmakta olduğunuz ağa dokunun.
  4. Parola’ya dokunun. Touch ID, Face ID veya parola ile kimliğinizi doğrulamanız gerekecek.

Kişisel Erişim Noktanız için Wi-Fi Şifresini Nasıl Bulursunuz?

  1. iPhone’unuzda Ayarlar’a dokunun.
  2. Kişisel Erişim Noktası’na dokunun.
  3. Wi-Fi Şifresi menüsüne bakın. Bu, Kişisel Erişim Noktanızın parolasıdır. Bunu iPhone’unuza Wi-Fi üzerinden bağlanmak isteyen kişilere verin.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.