Minecraft’ta Bir Papağan Nasıl Evcilleştirilir?

28.11.2023
Minecraft’ta Bir Papağan Nasıl Evcilleştirilir?

Papağanlar Minecraft’ın en eşsiz evcil hayvanlarından bazılarıdır. Çoğu evcil hayvan gibi, papağanlar da diğer evcil hayvanlar gibi oyuncuyu takip eder, ancak bazen omzunuza oturma özelliğine de sahiptir. Sadece güzel değil, aynı zamanda işlevseldirler. Yakındaki çetelerin seslerini taklit edebildikleri için bir radar görevi de görebilirler. Bir tanesine sahip olmak kesinlikle yararlıdır ve siz de bir tanesini evcilleştirmek istediğiniz için buradasınız. İşte Minecraft’ta bir papağan nasıl evcilleştireceğiniz.

Minecraft’ta Papağan Evcilleştirmek

Minecraft bir papağanı evcilleştirmek çok zor değildir. Seni sevene kadar onu tohumlarla beslersin. İşte yiyeceği tohumlar.

  • Buğday tohumları
  • Kavun tohumları
  • Kabak çekirdeği
  • Pancar tohumu
  • Meşale çiçeği tohumları

Papağanı bu tohumlardan herhangi biriyle besleyin. Her tohumun papağanı evcilleştirme şansı %10’dur. Evcilleştirildikten sonra, diğer evcil hayvanlar gibi sizi takip edecektir. Sizi sevene kadar onu tohumlarla beslemeye devam edin.

Minecraft'ta Papağan Evcilleştirmek

Minecraft’ta Papağan Evcilleştirmek

Papağanları Kurabiye ile Besleyebilir miyim?

Hayır, papağanlarınızı kurabiye ile beslemeyin. Bu soru papağanların ilk ortaya çıktığı zamanlardan kalma eski bir sorudur. O zamanlar papağanları evcilleştirmek için onları kurabiye ile besleyebiliyordunuz. Ancak geliştiriciler gerçek hayata daha uygun olması için 2017’de bu davranışı değiştirdi. Artık kuşlar sadece tohum yiyebiliyor. Papağanları kurabiye ile beslemek onları gerçek hayatta olduğu gibi oyun içinde de öldürecektir.

Papağan Yetiştirebilir misiniz?

Hayır, papağanları atlar, katırlar ya da eşekler gibi yetiştiremezsiniz. Doğal olarak ormanlarda tamamen yetişkin bir biçimde ortaya çıkarlar. Bir odaya istediğiniz kadar papağan koyabilir ve onları istediğiniz gibi besleyebilirsiniz, ancak bu işe yaramaz. Papağan üretmenin tek yolu, yalnızca yaratıcı modda mevcut olan papağan yumurtalarıdır. Aslında bunu yapmak oldukça eğlenceli çünkü her yumurtadan farklı renkte bir kuş çıkabiliyor. Aslında, bu yazı için öne çıkan görseli bu şekilde elde ettik.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.