En İyi Minecraft Modları

14.09.2023
En İyi Minecraft Modları

2011’de piyasaya sürülmesinden bu yana Minecraft’ın 200 milyondan fazla kopyası satıldı ve yıllar boyunca YouTube’da devam eden popülaritesi bu rekor kıran sayıya sadece katkıda bulunacak. Çok sayıda popüler Minecraft klonuna rağmen, hem gençler hem de deneyimli oyuncular, kısmen klasik bir deneyime yeni bir bakış açısı katan Minecraft modları bulmanın ne kadar kolay olması nedeniyle orijinaline geri dönmeye devam ediyor.

Minecraft modları nasıl düzgün bir şekilde kurulacağına dair bir rehber de hazırladık, böylece forumları araştırmak için daha az, Mars’ın dış bölgelerine blok taşımak için daha fazla zaman harcayabilirsiniz.

Temel Unsurlar

Uygulamalı Energistik

Minecraft’ta herkes biraz istifçidir ve Applied Energistics, istifçi olmayı her zamankinden daha kolay hale getiriyor. Bu son derece kullanışlı mod, tüm eşyalarınızı enerjiye dönüştürerek depoluyor ve daha sonra üssünüzdeki sabit disklerde saklanıyor. Tüm eşyalarınıza üssünüzün herhangi bir yerinden kablosuz olarak erişilebilir ve depolama kapasitesi neredeyse sınırsızdır.

Sadece Yeterli Eşya

Minecraft’ın sonsuz malzeme listesi, bunlardan herhangi birine neden ihtiyaç duyduğunuzu hatırlamanızı zorlaştırır. Just Enough Items, menünün sağındaki boş alana simgeler ekleyerek herhangi bir öğenin üzerine gelmenizi ve kullanımlarını veya tariflerini kontrol etmenizi sağlar. Artık kullanılmayan Not Enough Items moduna dayanan JEI, herhangi bir tarifi bulmak ve hangi malzemelere sahip olduğunuzu veya hala ihtiyacınız olduğunu görmek için aynı metin tabanlı arama çubuğunu içerir. Ayrıca, zindan ganimeti gibi harika yeni eklemeler için Just Enough Resources eklentisine göz atın.

En İyi Minecraft Modları

En İyi Minecraft Modları

CraftTweaker

Özel bir sunucu veya kendi mod paketiniz için kendi Minecraft modlamanızı denemek isterseniz, CraftTweaker mükemmel bir başlangıç noktası sunar. Bununla, tarif bileşenlerini değiştirmek veya bir öğenin ne yaptığını değiştirmek gibi oyun içi özellikleri değiştirebilirsiniz – örneğin, açlıkla savaşmanız gereken hayatta kalma temalı bir sunucu için tüm yiyecekleri daha az etkili hale getirebilirsiniz. Hatta kendi yeni özel bloklarınızı ve öğelerinizi bile ekleyebilirsiniz. Komut dosyası bilgisi gerektirir, bu nedenle wiki’sini incelemeye hazır olun.

DimensionalDoors

Yol taşlarına biraz benzer şekilde Boyut Kapıları da vardır. Bunlar benzer şekilde işlev görür, ancak bir yerden bir yere gitmek yerine, kendi küçük cep boyutunuza yönlendirebilirler. Temel olarak, istediğiniz gibi kullanmak için sonsuz miktarda alana erişmenizi sağlarlar. Basitçe depolama için kullanabilirsiniz, ancak her biri istediğiniz yere yerleştirdiğiniz başka bir yere yol açabileceğinden, parşömenler veya taşlar olmadan yol taşları gibi de işlev görebilirler.

VoxelMap

Gizemi ortadan kaldırmak ve her zaman nerede olduğunuzu, etrafınızda başka kimlerin olduğunu ve herhangi bir yönde ne bulacağınızı bilmek istiyorsanız, kullanıcı arayüzünüzde bir haritaya veya pusulaya ihtiyacınız olacaktır. Muhteşem Journeymap 1.15’te takılı kaldığından, keşfettiğiniz her yeri gösteren, indirdiğiniz garip biyomlara ve kaynak paketlerine benzeyecek şekilde yansıtılmış bir mini harita veya tam ekran harita veren VoxelMap’i düşünün. Ayrıca NPC’lerin simgelerini ve ışınlanabileceğiniz ara noktaları da göreceksiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.