iPhone’da Yazı Tipleri Nasıl Değiştirilir?

19.10.2022
iPhone’da Yazı Tipleri Nasıl Değiştirilir?

Herkese merhaba, bugün bu yazıda size bir iPhone’daki yazı tipleri nasıl değiştireceğinizi göstereceğiz. Apple, iOS ve iPadOS’ta desteklenen bazı mobil uygulamalarda özel yazı tiplerini destekler, ancak doğru yazı tiplerini ve yazı tipi kitaplıklarını bulma ve hangi uygulamaların bunlara izin verdiğini belirleme süreci karmaşık ve zor olabilir. Ancak, bir yazı tipi meraklısıysanız, çabaya değer. O halde lafı fazla uzatmadan başlayalım.

Yazı tipi terimi, belirli bir stil ve boyutta yazdırılabilir veya görüntülenebilir yazı tiplerini veya metin yazı tiplerini ifade eder. Yazı tipi stilleri hem basılı hem de dijital metin için kullanılır. Yazı tipi stillerinin özel boşlukları ve tasarımları olsa da, bir kez belirlendikten sonra bu stil hem küçük hem de büyük harflere ve noktalama işaretlerine uygulanır. Bir dizi karakterin tipografik tasarımı yazı tipidir ve bu tasarımın varyasyonları yazı tipi ailesini oluşturur.

iPhone'da Yazı Tipleri Değiştirme

iPhone’da Yazı Tipleri Değiştirme

iPhone’da Yazı Tipleri Nasıl Değiştirilir?

  1. Adım: Süslü ve benzersiz metin yazı tipleri için Fontix uygulamasını iPhone’unuza indirin
  • Yazı tipi ve klavye uygulamanızı indirmek için iPhone’unuzda App Store uygulamasını başlatın. Ardından Fontix uygulamasını arayın ve ücretsiz olarak indirin. Şaşırtıcı bir şekilde, Fontix uygulaması ayrıca geniş bir harika klavye temaları ve emoji koleksiyonuna sahiptir.
  1. Adım: Fontix uygulamasından istediğiniz yazı tipi stilini seçin
  • iPhone’unuzda Fontix uygulamasını başlatın
  • Ekranın sağ üst köşesindeki Ayarlar düğmesine basın.
  • Yazı Tipleri üzerine dokunun.
  • Yazı Tipi Seç listesinin altında, istediğiniz yazı tipi stilini seçin.
  • Bitti’ye dokunun.
  • Bir uygulamada yazarken klavyenizdeki Küre simgesini basılı tutun ve yeni yazı tipinizi kullanmak için Fontix’i seçin.
  • Daha sonra yazı tiplerini doğrudan klavyeden değiştirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.