3 Maddede İçerik Optimizasyonu

13.09.2020
3 Maddede İçerik Optimizasyonu

Bu blog yazımızda siz değerli okurlarımız için 3 maddede içerik optimizasyonu hakkında çok değerli bilgiler vereceğiz. Bu yazımızda bahsettiğimiz maddeleri uyguladığınız taktirde blog içeriklerinizin SEO uyumluluğu artacak ve arama sonuçlarında üst sıralarda daha kolay bir şekilde çıkabileceksiniz. SEO nedir öğrenmek için tıklayın.

Günümüz internet çağında artık her insanın kendisine veya firmasına ait bir internet sitesi mevcut. Bazı insanlar kendini geliştirmek için blog yazıp yayınlıyor, bazıları ise internet üzerinden para kazanmak için yayınlıyor. Öyle yada böyle birçok insan içerik üretiyor. Peki bu içerikler üretildikten sonra insanlar tarafından bulunabiliyor mu? Bu sorunun cevabı ne yazık ki çoğu zaman hayır oluyor. İnsanların içeriklerinin bulunamamasının ana sebebi SEO’dur. Eğer içerikleriniz SEO uyumlu değilse arama sonuçlarında üst sıralarda çıkamaz ve insanlar tarafından içerikleriniz görülmez bile. Kaç kişi arama sonuçlarında ikinci sayfaya bakıyor ki? Bu yüzden mutlaka hedefiniz ilk sayfa olmalıdır. İlk sayfaya ulaştıktan sonra ise ilk sayfanın birinci sırası olmalıdır. Ancak bu sayede içerikleriniz görülür ve okunuz. Aksi taktirde işiniz çok zor! Eğer SEO uyumlu makale yazmayı bilmiyorsanız bu içeriğimiz size çok yardımcı olacaktır. Peki içeriklerinizi nasıl optimize ederek daha SEO uyumlu bir hale getirebilirsiniz? Hadi gelin bunu hep birlikte öğrenelim.

İçerik Optimizasyonu

Anahtar Kelimenizi Başlığa Ekleyin

Anahtar kelimenizi mutlaka başlık kısmında bulundurun. Örnek anahtar kelimeniz “protein tozunun yararları” olsun. Siz gidip başlığa “supplementlerin yararları” yazarsanız çok büyük bir yanlış yapmış olursunuz. Anahtar kelimeniz mutlaka başlıkta geçiyor olsun.

İç Bağlantı Verin

Eğer makalenizde hiç iç bağlantı yoksa ne yazık ki o makale SEO uyumlu değildir. Mesela protein tozu ile ilgili bir içerik hazırlıyorsunuz ve internet sitenizde protein tozu satışı yapıyorsunuz. İçeriğinizin sonunda “En kaliteli protein tozları için tıklayın!” tarzında bir metin yazıp “tıklayın” metnine iç bağlantı atarsanız içeriğiniz daha çok güçlenir. Bu sayede o içeriğinizi okuyan kullanıcılarınız bir müşteriye bile dönüşebilir.

Zengin Medyayı Kullanın

Eğer içeriğiniz el veriyorsa mutlaka zengin medyayı kullanın. Örnek olarak, protein tozu satışı yapıyorsunuz, protein tozu nasıl kullanılır adlı bir video çekin ve bunu içeriğinize ekleyin. Bu sayede kullanıcılarınızı sayfanızda çok daha fazla süreler tutabilir ve bu sayede arama sonuçlarında üst sıralarda çıkabilirsiniz.

Bu yazımızda siz değerli okurlarımız için “3 Maddede İçerik Optimizasyonu” konusunu ele aldık. Yazımız hakkında ki görüşlerinizi ve sorularınızı alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Wroxe herkese iyi günler diler!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.