Ekonn konveyör hangi Proses Sıvıları Filtrasyon Sistemlerini üretiyor

28.09.2022
Ekonn konveyör hangi Proses Sıvıları Filtrasyon Sistemlerini üretiyor

 

Üretim hatlarında, kesme ve biçimlendirme gibi süreçlerde kaçınılmaz olarak proses sıvıları kullanılır. Kesme araçlarının efektif çalışmasını ve belli bir ısı düzeyini geçmemesini temin eden ve cihazları yağlı tutan proses sıvısı sistemlerinin filtrasyonu için çeşitli donanımların kullanılması gerekir. Proses sıvılarının atıktan ayrıştırılması, hem atığın veya talaşın yeniden kullanıma uygun hale gelmesini sağlar hem de proses sıvısını tekrar kullanılabilir hale getirebilir. Bu sayede üretimde fire oranı düşerken, prosese sıvısı sarfiyatı da marjinal şekilde azalır.

Kullanılan yönteme ve kullanılan proses sıvısının niteliğine bağlı olarak filtrasyon sistemleri kullanılarak çok uzun süre proses sıvısı ekleme ihtiyacı ortadan kalkabilir veya çok az miktarlarda ekleme yapılabilir. Bunun mümkün olabilmesi için uygun filtrasyon sistemlerinin ve uygun konveyör donanımının kullanılması gerekir.

Ekonn Konveyör her üretim süreci için uygun olabilecek konveyör sistemlerini ve bunlara entegre çalışacak filtrasyon donanımlarını üretir. Proses sıvı filtrasyon sistemlerimiz;

Yağ Santrifüjü

Drum Filtre

Manyetik Sıyırıcı Filtre

Kâğıt Separatör Filtre

Hidrostatik Derin Filtre

Ters Yıkamalı Filtre

Precoat Filtre

Proses Sıvı Filtre Kâğıdı

Şeklinde ana gruplarda listelenir. Ayrıca bu sistemlerin entegre olarak çalışacakları konveyör sistemlerini de üretiyor ve projeye özel donanımları geliştirebiliyoruz.

Vakum Sistemleri

Kalite ve Verimlilik

Ekonn Konveyör olarak, üretimini yaptığımız donanımların uygun seviyede verimlilik sağlayabilmesi için uluslararası kalite standartlarında donanımlar üretiyoruz. Proses sıvılarının filtre edilmesi için kullandığımız donanımlar da buna mukabil olarak dünyada kullanılan ve trend olarak tercih edilen sistemlerdir. Ülkemizdeki üretim hattı ihtiyaçlarına uygun şekilde global sürümlerini veya ihtiyaca özel sürümleri kullanabildiğimiz donanımlarımızdan, uzun süre faydalanmanız gerek donanımını maliyeti, gerekse üretim süreçlerinin maliyetleri noktasında fayda edinmenizi sağlamak için çalışıyoruz.

Üretim süreçlerinde uzun süre fayda elde etmenin yanı sıra sürecin kesintiye uğramaması için gerekli olan kalite koşullarının sağlanması da üretim politikamızın bileşenleri içerisinde yer alır. Aşağıda göstereceğimiz tüm ürünlerimizin, süreçlerinizi kesintisiz sağlayabilmesi için mümkün olan tüm teknik ve teknolojileri kullanıyoruz.

 

Yağ Santrifüjü

Metal Talaşı Yağı Ayrıştırma Santrifüjü | Talaş Santrifüj | Yağ Ayrıştırma

Metallerin kesme ve biçimlendirme süreçlerinde kullanılan yöntemlere bağlı olarak oluşan talaşın, kullanılan proses sıvılarından ayrıştırılmasında kullanılan birincil uygulama türlerinden bir tanesidir. Yağlı veya başka bir deyişle proses sıvısı ile karışmış talaş, santrifüj edilerek büyük ölçüde ayrıştırılır. Bu sayede ağır kimyasalların ağır metallerden ayrıştırılması süresinin çökelti yöntemi ile ayrıştırtılması sağlanır.

Santrifüj safhasının sonrasında metal artıklar veya diğer ismi ile talaş, kullanılan proses sıvısından %95 oranında sıyırılır. Bu süreç sonrasında proses sıvısının yeniden kullanılabilmesi için ikincil bir filtrasyon süreci gerekecektir. Donanımın son filtre hattının uygun görülecek son filtre ile donatılmasının ardından ortaya çıkan çift filtreleme süreci ile proses sıvısı yeniden kullanılabilir forma girecektir.

Ağır çalışma koşullarında ve kısıtlı alanlarda sürekli çalışabilme özelliğine sahip yağ santrifüjü sistemleri, Ekonn Konveyör tarafından yüksek kalite standartlarında ve amaca özel üretilebilir.

Drum Filtre

Tambur Filtre - Fibropol Fiberglass & Aquaculture Engineering

Filtre sarf malzemesi oranının düşük olduğu, filtrelerin düzenli aralıklarla basınçlı su püskürtülerek temizlendiği filtre donanımı sistemidir. Oldukça ince bir filtreleme ekipmanı olan drum filtre, 50 mikrona kadar temizleme yapabilir.

Tek başına filtre ihtiyacını karşılayabilen drum filtre, yoğun ve ağır kullanım koşullarında dahi ihtiyacı karşılayabilen bir proses sıvısı filtrasyon sistemidir. Bu donanım, oluşan ince partiküllü talaşı dip kazıma yöntemi ile filtreye iletir ve proses sıvısını yeniden kullanılabilir hale getirir. Bu süreçlerde ekstra bir donanım gerekmezken, donanım uzun süre kesintisiz çalışabilme özelliğine sahiptir.

Manyetik Sıyırıcı Filtre

Proses sıvılarını filtre etmenin yanı sıra, endüstride kullanılan tüm sıvı bileşenler ve partiküllü materyallerin, metallerden ayrıştırılması için kullanılan filtre yöntemidir. Manyetik sıyırıcı filtreler, magnetlere reaksiyon veren metallerin, sıvı veya talaşlı bileşenlerin içerisinden çekilmesini sağlar.

Sıvılar genel olarak mıknatıslar yani magnetlere reaksiyon vermezler. Bu sayede sıvı bileşen içerisinden metallerin ayrıştırılmasında manyetiklere tutunan bileşenler tarafından çekilmesi mümkündür. Manyetik sıyırıcı filtreler de hem proses sıvısı içerisinden talaşın ayrıştırılması hem de diğer ürünlerin içerisinden metallerin çekilmesi için kullanılabilir.

Kâğıt Separatör Filtre

Dansitesine göre filtre etme oranı değişmekle birlikte, en yaygın kullanılan soğutma sıvısı filtrasyon yöntemi, kâğıt separatör filtrelerdir. Donanımda kullanılan sıvı filtreden geçtikten sonra tankta toplanarak yeniden kullanılabilir hale getirilebilir. Bu yöntemde oldukça ince filtreleme yapılabilmektedir.

Hidrostatik Derin Filtre

Çok ince ve hafif bileşikler için dahi etkili olan derin filtre sistemi, sulu bileşenlerin kurutulması temel prensibi ile talaşı büyük ölçüde temizler. Suyun ayrıştırılmasından sonra proses sıvısının yeniden kullanılabilir hale gelmesi mümkün olan sistemdeki temizleme oranı oldukça yüksektir.

Ters Yıkamalı Filtre

Ters yıkamalı fitreler, su artırma sistemlerin benzer yapıları ile son derece hassas sıvı temizliği yapabilirler. Kullanılan donanımın özelliklerine bağlı olarak birçok farklı partiküllü bileşen sıvı ve katı olarak ayrıştırılabilir.

Precoat Filtre

Vakumlu veya dikey filtrasyon yöntemi ile çalışan filtre donanımlarında, birkaç farklı katman ile detaylı temizleme yapmak için kullanılan sistem elemanıdır. Bileşikten ayrıştırılmak istenen partikül boyutuna göre oluşturulan ön katmana oluşturulup, filtrasyon yapılır. Bu yöntemde gıdalar için dahi filtrasyon yapılabilir.

Proses Sıvı Filtre Kâğıdı

Proses sıvılarının ayrıştırtılması ve filtre edilmesinde kullanılan birçok farklı tip filtre kâğıdı bulunur. Bu filtre kağıtlarının kullanıldıkları ortama göre farklı özellikleri söz konusudur. Ekonn Konveyör, ihtiyaca göre hemen her donanıma proses sıvısı filtre kağıdı sağlayabilmektedir.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.