AirTag’in Pil Ömrü Nasıl Kontrol Edilir?

04.09.2022
AirTag’in Pil Ömrü Nasıl Kontrol Edilir?

Apple’ın AirTag’i birinci sınıf bir ürün izleyicisidir. Ancak cihaz pille çalıştığından, pili değiştirebilmeniz için güç azaldığında bilgilendirilmeniz gerekir. AirTag’inizdeki pil ömrü zamanının gelip gelmediğini nasıl belirleyebileceğinizi size göstereceğiz.

AirTag Pil Değiştirmeye İhtiyacınız Olduğunda Bunu Görmenin İki Yolu

AirTag pil değiştirme zamanının geldiğini öğrenmenin iki yolu vardır. En dikkate değer yol, iPhone’unuzda bir bildirim alacaksınız. AirTag pilinin belirli bir izleyicide düşük olduğunu ve değiştirilmesi gerektiğini belirtir. Bu bildirimi seçerseniz, sizi Find My uygulamasındaki belirli AirTag sayfasına gönderir.

Bilmiyorsanız, Find My uygulaması AirTag’inizle etkileşim kurabileceğiniz ana yerdir. İzleyicinin bilinen son konumunu görebilmenin yanı sıra, menzil içindeyse yerini belirlemeye yardımcı olması için belirli bir AirTag’in bir ses çalmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca, nesnenin nerede olduğu hakkında daha iyi bir fikir edinmek için uyumlu iPhone’unuzun izleme özelliğini kullanabileceğiniz yerdir. Uygulamada, AirTag’inizi başka birine vermek için sıfırlayabilirsiniz.

AirTag'in Pil Ömrü Kontrol Etme

AirTag’in Pil Ömrü Kontrol Etme

AirTag’inizde kalan pil ömrünü görmek için uygulamayı da kullanabilirsiniz. Bul’u açın ve Öğeler sekmesini seçin. Orada tüm AirTag’lerinizi göreceksiniz. Belirli AirTag’i seçin. iOS 16’dan itibaren belirli bir pil ömrü ölçer görmeyeceksiniz. Yalnızca AirTag piliniz zayıfsa bir uyarı görürsünüz. Sadece not etmek gerekirse, düşük pil bildirimini aldığınızda biraz kıpırdama odası var. Muhtemelen AirTag’i birkaç gün daha endişelenmeden kullanabilirsiniz. Ancak, izleme işlevine erişiminizi kaybetmemek için pili mümkün olan en kısa sürede değiştirdiğinizden emin olmanız gerekir.

AirTag Pilinize Enerji Verin

Normal kullanımda AirTag pil yaklaşık bir yıl dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Ancak pilin ne zaman değiştirilmesi gerektiğini bilmeme konusunda endişelenmenize gerek yok. Bildirimle birlikte, hızlı bir kontrol için her zaman Find My uygulamasına gidebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.