Tiktokta Videoları Kimin İzlediği Görülür Mü?

16.05.2022
Tiktokta Videoları Kimin İzlediği Görülür Mü?

TikTok, sürekli olarak yüklenen milyonlarca yeni video ile en popüler kısa biçimli video platformlarından biridir. Ancak, kimsenin izlemediği videolar oluşturmaktan daha sinir bozucu çok az şey olabilir. Neyse ki, TikTok’ta videoları izleyen kişi sayısını, sonuna kadar gerçekten izleyen izleyici sayısı da dahil olmak üzere bilmenizi sağlayan bir video görüntüleme sayacı vardır. Ancak, hangi kullanıcıların videonuza baktığını öğrenmenin bir yolu var mı? Bu makalede, TikTok’taki video görüntülemelerini ele alacağız ve izleyicileriniz hakkında gerçekte hangi bilgileri görebileceğinizi öğreneceğiz.

TikTok Video Görüntüleme Özelliği Nasıl Çalışır?

TikTok’ta viral olmak, kısa sürede aldığınız video görüntüleme sayısı gibi çeşitli faktörleri içerir. Bir kullanıcı videonuzu atlamadan veya ayrılmadan sonuna kadar izlediğinde bir görüntüleme sayılır. Döngüsel bir videodaki her görüntüleme aynı zamanda tek bir görüntüleme olarak sayılır.

TikTok’ta videolarınızı kaç kullanıcının izlediğini görebilirsiniz. Önceden, video görüntüleme sayınızı görmenin yanı sıra bir kullanıcının kullanıcı adını da görebiliyordunuz. Ama artık durum böyle değil. Artık sadece TikTok’un analiz aracını kullanarak demografik bilgilerini görüntüleyebilirsiniz. Profil görünümleri özelliğini kullanarak TikTok profilinizi kimlerin görüntülediğini de görebilirsiniz. TikTok Analytics, videolarınızın etkileşimi ve diğer önemli bilgiler hakkında bir genel bakış elde etmenizi sağlar. TikTok Analytics’e daha yakından bakalım.

TikTok Videolarınız İçin TikTok Analytics Nasıl Kullanılır?

TikTok Analytics’in kurulumu ve kullanımı kolaydır. İşte nasıl:

  1. TikTok’u açın ve Profil üzerine dokunun.
  2. Sağ üst köşedeki hamburger menü düğmesine dokunun.
  3. Bu örnek için, Oluşturucu araçları seçeneğini kullanıyoruz. Bu nedenle, Oluşturucu araçlarına dokunun.
  4. Analytics’e dokunun.
  5. Etkileşim sekmesi altındaki Video görünümlerine dokunun. Alternatif olarak, İçerik’e ve söz konusu videoya dokunun.
Tiktokta Videoları Kimin İzlediğini Görme

Tiktokta Videoları Kimin İzlediğini Görme

Artık toplam görüntüleme, beğeni, yorum ve paylaşım sayısını görebilmeniz gerekir. Varsayılan olarak TikTok, analizlerinizi yedi günde bir günceller. Bunu her zaman değiştirebilirsiniz. Analytics olmadan, demografik bilgileri olmadan yalnızca videolarınızı görüntüleyen kişilerin sayısını görebilirsiniz. Yalnızca bir videonun izlenme sayısını görmek için TikTok uygulamasını açmanız ve ekranınızın sağ alt köşesindeki profilinize dokunmanız yeterlidir. Artık videolarınızı görüntüleyen kişi sayısını görebilmeniz gerekir. Bunu yapmanın bir başka kolay yolu da videolarınızı veya profilinizi başka bir TikTok hesabından görüntülemektir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.