Among Us Hangi Tuşlarla Oynanır?

25.10.2020
Among Us Hangi Tuşlarla Oynanır?

Among Us oyunu InnserSloth oyun stüdyosu tarafından geliştirilmiş olup aynı zamanda InnerSloth tarafından 15 Haziran 2018 tarihinde piyasaya sürülmüştür. Unity oyun motoru kullanan bir oyundur. Windows, Android ve IOS işletim sistemine sahip cihazlarda Among Us oyununu kolaylıkla oynayabilirsiniz. Among Us oyunu 2018 yılında çıkmış olmasına rağmen günümüz 2020 yılında popülerliğini kazanmayı başarmıştır. Görünüşe bakılırsa bu popülerliği uzun zamanlar boyunca devam edecek gibi. Biz bugün siz değerli okurlarımız için Among Us hangi tuşlarla oynanır konusunu detaylı bir şekilde anlatacağız. Lafı daha fazla uzatmadan hadi başlayalım!

Among Us Hangi Tuşlarla Oynanır?

Among Us oyunu bildiğiniz üzere Android ve IOS telefonlarda ve Windows işletim sistemine sahip cihazlarda oynanabilir. Eğer bilgisayarda Among Us oynuyorsanız oyuna ilk girdiğinizde hiçbir tuşun işlevsel olmadığını fark etmişsinizdir. Oyunu ilk kez açtıysanız sadece bilgisayar faresi aktiftir. Ayarlar bölümünden bunu klavye ve fare olarak değiştirmemiz mümkün. Hadi gelin ilk önce bu işlemi nasıl yapabileceğinizi anlatım. Klavye ve fareyi aynı anda kullanabilmek için altta ki adımları sırasıyla takip edin.

  1. Sağ üst tarafta bulunan çark simgesine tıklayarak ayarlar bölümünü açın.
  2. Ayarlar bölümünden “Mouse+Keyboard” seçeneğini işaretleyin.

Tebrik ederiz, artık Among Us oyununu “W-A-S-D” tuşlarıyla oynayabilirsiniz. Buna ek olarak fareniz de aktif durumda olacaktır. Oyun içinde bir şeye tıklamanız gerekirse fareniz sayesinde tıklayabilirsiniz. Klavyenizde bulunan “W-A-S-D” tuşlarıyla beraberde karakterinizi oyun içinde hareket ettirebilirsiniz.

Bu blog yazımızda siz değerli okurlarımız için Among Us hani tuşlarla oynanır konusunu detaylı bir şekilde anlattık. Umarız ki bu yazımız sizin için faydalı olabilmiştir. Yazımız hakkında ki görüşlerinizi ve sorularınızı alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Wroxe olarak herkese iyi günler dileriz!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.