Yeni Bir Çağ: Neuralink

30.08.2020
Yeni Bir Çağ: Neuralink

Elon Musk, Dünya tarihinin tartışılmaz en başarılı girişimcilerinden bir tanesidir. Girişimlerinin hepsinin ortak noktası, yeni bir çağ başlatıyor olmasıdır. Paypal ile sanal cüzdan devri, Tesla ile elektrikli araç devri ve en son ki girişimi Neuralink ile yeni bir devire giriş yapmamızı sağlamıştır. Peki bu Neuralink tam olarak nedir? Hadi gelin bunu detaylı bir şekilde açıklayalım.

Detaylarıyla Neuralink

Neuralink projesi bir beyin-bilgisayar arayüzüdür. Daha basit bir tabirle, beynimiz artık tam anlamıyla bilim kurgu filmlerinde ki gibi çalışacak. Neuralink ve beynimiz sayesinde internet ağına bağlı olan her şeyi sadece düşünerek yönetebileceğiz.

Örnek verecek olursak bir bilgisayara sadece düşünce gücüyle istediğiniz işlemi yaptırabileceksiniz. Tesla marka arabanızı düşünerek yanınıza çağırabilecek hatta direksiyona bile dokunmadan onu sürebileceksiniz.

Neuralink cihazı 6 milim boyutunda olacak ve derinin altına yerleştirilecek. Dışarıdan bakıldığında hiçbir şekilde belli olmayacak. Kablosuz bir şekilde şarj edilebilecek. Saçtan ince kablolar ile beyin sinyallerini toplayacak ve elektronik sinyallere çevirecek. Bu sayede elektronik olan ve internet ağına bağlı olan her şeyi kontrol edebileceğiz.

Neuralink ile Tedavi

Bu cihaz sayesinde birçok hastalık kolay bir şekilde tedavi edilecek. Bu hastalıkların başında, Alzheimer gelmektedir. Alzheimer hastalığını bu cihaz sayesinde artık tedavi edebilecek duruma geleceğiz. Buna ek olarak depresyon, kaygı, bağımlılık ve epilepsi gibi sağlık sorunları da kolay bir şekilde tedavi edilebilecek.

Hatıraları Kayıt Edebiliyor!

Evet yanlış duymadınız, bu cihaz hatıralarımızı, gün içinde gözümüzün gördüğü her şeyi kayıt edebiliyor. İstediğiniz zaman istediğiniz hatıranızı izleyebileceksiniz!

Bu yazımızda siz değerli okurlarımız için Elon Musk’ın en son girişimi olan bu cihazı detaylı bir şekilde tanıttık. Yazı hakkında ki görüşlerinizi ve sorularınızı alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden bizlere sorabilirsiniz.. Wroxe herkese iyi günler diler!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.