Google Dokümanlar Nasıl Kopyalanır/Yapıştırılır?

23.09.2022
Google Dokümanlar Nasıl Kopyalanır/Yapıştırılır?

Bu yazı, tamamen Google dokümanlarında nasıl kopyalanıp yapıştırılacağı hakkındadır. Google Dokümanlar, Google’ın tarayıcı tabanlı kelime işlemcisidir. Belgeler oluşturabilir, düzenleyebilir ve paylaşabilirsiniz ve ayrıca bir içindekiler tablosu oluşturabilir, etkileşimli tarihleri ​​kullanabilir ve yazı tipleri ekle ve kaldır’ı çevrimiçi olarak yapabilir ve bunlara Windows gibi herhangi bir işletim sisteminden İnternet bağlantısıyla erişebilirsiniz. Android ve iOS için bir mobil uygulama bile var. Google, platformlar arasında doküman paylaşmayı ve bir tarayıcı penceresinden gerçek zamanlı olarak bunlar üzerinde ortak çalışmayı inanılmaz derecede kolaylaştırdı. Çalışanlarınızın, onlarla paylaştığınız Google Dokümanlarını düzenlemek ya da görüntülemek için bir Google hesabına bile ihtiyacı bulunmamaktadır.

Google Dokümanlar, küçük işletmeler için çok yönlü bir yazılımdır. Bir kelime işlemci, elektronik tablo yazılımı, grafik programları ve yalnızca kullanımı kolay değil, aynı zamanda kullanıcıların İnternet üzerinden uzaktan işbirliği yapmasına izin veren bir sunum programı içerir. Google Dokümanlar’da yapılan çalışmalar, daha fazla düzenleme için Microsoft Office’e ve diğer popüler ofis paketlerine kaydedilebilir ve veriler, bir Google Dokümanlar belgesinden, Windows veya Mac Panosundan veri eklenmesini gerektiren hemen hemen tüm diğer belgelere kolayca aktarılabilir. Aşağıda Google dokümanlarına kopyalayıp yapıştırma adımlarından bahsettik.

Google Dokümanları Kopyalama ve Yapıştırma

Adım 1: Google Dokümanlar’ı başlatarak ve görünen listeden açmak istediğiniz dokümanın adını tıklayarak Google Dokümanlar dokümanınızı açın.

Adım 2: Kopyalamak istediğiniz pasajın başına tıklayın. Fare düğmesini basılı tutmaya devam edin, ardından imlecinizi metnin üzerinde sürükleyin. İstenen kısım vurgulandığında fare düğmesini bırakın.

Adım 3: Google Dokümanlar araç çubuğundaki “Web Panosu” simgesine tıklayın. Araç çubuğundaki tek sarı simgedir.

Adım 4: “Seçimi Web Panosuna Kopyala”yı seçin.

Adım 5: Belgede seçilen kısmı yapıştırmak istediğiniz alana tıklayın. Metni bir dokümandan diğerine taşımak isterseniz, bu işlevi diğer Google Dokümanlarında da gerçekleştirebilmektesiniz.

Adım 6: “Web Panosu” simgesine tekrar tıklayınız.

Google Dokümanlar Nasıl Yapıştırılır

Google Dokümanlar Nasıl Yapıştırılır

Adım 7: İmlecinizi yapıştırmak istenilen metin seçiminin üzerine getiriniz. Alıntıyı HTML ya da düz metin olarak yapıştırma seçeneği görünecektir. Tercih edilen seçeneğe tıklayınız.

Google dokümanlarında nasıl kopyalayıp yapıştırılacağına ilişkin makalemizin size yardımcı olacağını ve tüm sorunlarınızı çözeceğini umuyoruz. Google Dokümanlar’ı tıpkı Word belgeleri gibi kullanabilirsiniz. Yeni dokümanlar oluşturun, Google Dokümanlar şablonlarını kullanın, ekibinizle doküman paylaşın ve gerçek zamanlı olarak ortak çalışın. Ayrıca, yukarıda belirtilen adımları nasıl takip edeceğinizi bilmek istiyorsanız, metinleri Google Dokümanlar’a kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.