Silinen WhatsApp Mesajları Nasıl Okunur?

11.03.2022
Silinen WhatsApp Mesajları Nasıl Okunur?

WhatsApp, bireysel sohbetler için kendi kendini imha eden bir mesaj üzerinde çalışıyor. Bu özellik halihazırda Android beta kullanıcılarına sunuluyor ve çok yakında tüm kullanıcılara ulaşacak. Herkesten Sil özelliği uzun süredir grup sohbetleri için mevcuttu. Bu özellik, kullanıcıların belirli bir süre içinde gönderilen bir mesajı silmelerine olanak tanır. Silinen mesajın ne hakkında olduğunu merak ediyorsanız, öğrenmenin bir yolu var. Ancak WhatsApp’ın silinen mesajları size gösterecek resmi bir özelliğinin olmadığını da belirtmeliyiz. Bu denenmiş ve test edilmiş bir prosedürdür. Silinen WhatsApp mesajları okumak için üçüncü taraf bir uygulama indirmeniz gerekir. Bu uygulama Google Play Store’dan indirilebilir ancak App Store’dan indirilemez.

Özellikle Play Store’da size silinen bilgileri gösterecek başka uygulamalar da var. iPhone kullanıcıları için herhangi bir seçenek bulunmamaktadır. WhatsApp Messenger uygulaması, dünyanın farklı yerlerindeki kullanıcılarına erişim imkanı sunuyor. Video, fotoğraf, GIF vb. aktarmak için en çok kullanılan uygulamadır. Kullanıcılar bazen yanlışlıkla mesajları siler. Ayrıca, diğer kişilerin mesajları silinecektir. Sonuç olarak, bir kişi endişeli hissediyor. Ancak eski mesajları çevrimiçi kurtarmanın bir yolu olduğunu bilmiyorlar.

Silinen WhatsApp Mesajları

WhatsApp silinen mesajı görme uygulaması

Silinen WhatsApp Mesajları Nasıl Okunur?

WhatsApp sohbetleri uçtan uca şifreli olduğu için silinen bir mesajı kurtarmanın bir yolu yoktur. Çözüm, WhatsApp bildirimlerinizi izleyen bir uygulama kullanmaktır. Bu, silinen mesajı bulmak için bildirim geçmişinize erişmeye benzer. Ancak, neredeyse mükemmel çalışıyor ve bir yılı aşkın süredir sorunsuz kullanıyorum. WhatsApp Business ve Instagram ve Telegram gibi diğer mesajlaşma uygulamalarıyla bile çalışır.

  1. Play Store’a gidin ve telefonunuza WAMR yükleyin. İşi yapan birkaç uygulama var, ancak bu bir süredir kişisel olarak kullandığım bir uygulama.
  2. Yüklendikten sonra uygulamayı açın ve yasal uyarıyı okuyup kabul edin. Sonraki okuna dokunun.
  3. Ardından, izlemek istediğiniz uygulamaları seçmeniz istenecektir. İsterseniz kullandığınız diğer mesajlaşma uygulamalarıyla birlikte listeden WhatsApp’ı seçin.
  4. Ayarlar ekranına ulaşana kadar menüleri okuyun ve kaydırmaya devam edin. Burada, Bildirim Okuyucu’nun yanındaki Etkinleştir’e dokunun.
  5. Bildirimlere erişim izni vermek için şimdi telefonunuzun Ayarlar uygulamasına yönlendirileceksiniz. WAMR’ı bulmak için aşağı kaydırın ve üzerine dokunun.
  6. Şimdi, Bildirim erişimine izin ver’in yanındaki anahtara dokunun ve tekrar İzin Ver’e dokunun.
  7. Erişim izni verdikten sonra WAMR uygulamasına dönün ve Sonraki okuna dokunun.
  8. Hepsi bukadar. Artık WhatsApp bildirim geçmişinizi saklayan bir hizmetiniz var. Birisi gönderdiğiniz bir mesajı silmişse, WAMR sizi bilgilendirir ve bildirime dokunarak mesajı okuyabilirsiniz.
  9. Bazı telefonlar, arka planda çalışan WAMR sürecini öldüren agresif RAM yönetimine sahip olma eğilimindedir. Bunun olmasını önlemek için uygulamayı her zaman arka planda çalışır durumda tutmanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.