Android’de Canlı Altyazı Nasıl Açılır ve Kullanılır?

28.10.2021
Android’de Canlı Altyazı Nasıl Açılır ve Kullanılır?

Android’deki en yararlı özelliklerden biri, canlı altyazı sesi yeteneğidir. Google, ses tanıma özelliğini kullanarak, dinlediğiniz herhangi bir video veya sesin otomatik olarak alt yazıya eklenmesine olanak tanıyan kesin ve doğru bir araç oluşturmuştur. Bu bir podcast, video veya ses kaydı olabilir. Android 11 ve Android 12 kullanıcıları için bu özellik sadece bir dokunuş uzağınızdadır ve kullanımı son derece kolaydır. Bunu nasıl kuracağınız aşağıda açıklanmıştır.

Canlı Altyazı Nasıl Kullanılır?

Altyazı başlangıçta sağırlık veya işitme ile ilgili zorluklardan muzdarip olanlar için oluşturuldu. Bununla birlikte, son zamanlarda, bu özellik günlük tüketiciler arasında çok popülerlik kazandı. Ses çalmak istemedikleri bir alanda olanlar için son derece yararlıdır. Otobüste, çalışma alanında altyazı çok yaygın bir araç haline geldi.

Canlı altyazı özelliğini açmak için ses düzeyi düğmesine basmanız yeterlidir; Ses düzeyi ayarları simgesinin altında Canlı Altyazı simgesi görünür. Özellik açıkken, ses duyulabildiği sürece oynatılan herhangi bir medya için altyazılar görünecektir. Pixel kullanıcıları için altyazılar sesli aramalar sırasında da görünür.

Canlı Altyazı

Bu özellik herhangi bir internet bağlantısı gerektirmez ve tüm altyazılar yerel olarak işlenir, yani cihazınızdan başka bir yerde depolanmazlar. Altyazılar şu anda yalnızca İngilizce olarak ve Android 11 veya 12 çalıştıran cihazlarda mevcuttur. Cihazınızda Canlı Altyazı seçeneğini görmüyorsanız, Android System Intelligence (önceden Cihaz Kişiselleştirme Servisleri olarak biliniyordu) güncellemeniz gerekebilir. Bu, Play Store aracılığıyla gerçekleşecek.

Canlı Altyazılarınızı Özelleştirin

Altyazı kutusunu sürükleyerek başlıkları hareket ettirebilirsiniz. Kutuya iki kez dokunmak altyazıları genişletir ve bunları kaldırmak için kutuyu ekranınızın altına doğru sürüklemeniz yeterlidir. Ses ayarları menüsü altındaki Canlı altyazı ayarlarına erişerek küfürü sansürleyebilir ve kahkaha veya ağlama gibi ses etiketlerini gösterebilirsiniz.

Altyazıların görünümünü özelleştirmek isterseniz Erişilebilirlik ayarlarına erişmeniz gerekir. Buna Ayarlar menünüzden ulaşılabilir. Altyazılarınızın rengini ve yazı tipi boyutunu değiştirmek için Altyazı tercihleri ​​> Altyazı boyutu ve stili’ni seçin.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM