Wroxe

Valorant Yeni Ajan: Astra

02.03.2021
Valorant Yeni Ajan: Astra

Valorant oyununa her ay yeni bir ajan eklenmektedir. Bu ayın yeni ajanı ise Astra adında ki ajanımızdır. Bu blog yazımızda Astra’nın özelliklerini yakından inceleyeceğiz ve siz değerli okurlarımıza aktaracağız. İsterseniz lafı daha fazla uzatmadan hadi konumuza başlayalım!

Astra ajanı şu an ne yazık ki oyuna eklenmemiştir. Erken erişim sahibi olan ünlü yayıncılar ve profesyonel oyuncular sayesinde Astra hakkında bilgi ve fikir sahibiyiz. Astra ajanı bir kaç gün sonra oyuna gelecek olan büyük kısım güncellenmesi aracılığı ile oyuna eklenecektir.

Valorant Hakkında

Valorant, Riot Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir FPS oyunudur. 2 Haziran 2020 tarihinde çıkış yapmış olan Valorant, çok kısa bir sürede rakiplerinin önüne geçmeye başarmıştır. Şu anda sadece Windows platformunda oynanabilir olan oyun ileride çok daha fazla platforma destek verecek ve oyuncu sayısını yükseltecektir. Sizde Valorant’ı indirmek isterseniz bu bağlantıya tıklayarak indirebilirsiniz.

Yeni Ajan: Astra

Yeni ajanımız olan Astra tıpkı Omen, Brimstone ve Viper gibi bir kontrol uzmanı ajanıdır.

Astra’nın özellikleri marketten tek tek satın alınamıyor. Özellikleri kullanabilmek için karakterin “Astral Yolcu” adına sahip yüklerini satın almanız gerekmektedir. “Astral Yolcu” yükünü marketten 200 krediye satın alabiliyor ve maksimum 5 adet stoğunuzda tutabiliyorsunuz. Satın almasanız bile oyun size her raunt 2 adet bedava “Astral Yolcu” yükü vermektedir.

Astra’nın özelliklerini kullanmak diğer ajanlara nazaran daha farklıdır. Ulti tuşuna basarak 3 boyutlu harita görünümüne geçebilir ve haritanın istediğiniz bir bölgesine “Astral Yolcu” yükünü bırakabilirsiniz. Bu yüke bakarak istediğiniz özelliğin tuşuna basarak o yük için o özelliği aktif edebilirsiniz. Şimdi dilerseniz Astra ajanının özelliklerini hep beraber öğrenelim!

Valorant Astra

C Özelliği: Çekim Alanı

Çekim Alanı özelliği sayesinde “Astral Yolcu” yükünü bıraktığınız bölgenin yakınında bulunan oyuncular tıpkı bir girdap etkisiyle yükünüzü bıraktığınız bölgeye çekilir ve eğer oyuncu bu bölgeden çıkmazsa bir süre boyunca savunmasız kalır ve bundan dolayı silahlarınız düşmana çok daha fazla hasar verir.

Q Özelliği: Nova Darbesi

Nova Darbesi özelliği sayesinde “Astral Yolcu” yükünü bıraktığınız bölgenin yakınında bulunan oyuncular bir patlama ile sersemler. Bu sersemleme tıpkı Breach ajanını ultisi ile aynı etkiyi yaratır.

E Özelliği: Yıldız Bulutu

Yıldız Bulutu özelliği adından da anlaşılacağı üzere bir sis özelliğidir. Bu sis özelliği Omen ajanın sisi ile aynıdır. Bu sis 15 saniye boyunca aktif durumdadır ve her raunt 2 adet sis atabilme şansınız vardır.

X Özelliği: Kozmik Ayrım

Astra’nın Ulti yani X özelliği haritayı istediğiniz bir eksende boydan boya bölmeye yarar. Böldüğünüz eksende bir duvar oluşur ve bu duvar mermi geçirmez olur. Mermi geçirmezliğin yanında sesleri büyük ölçüde engeller.

Evet bugünkü blog yazımızda Valorant’a yeni gelecek olan ajanı, yani Astra’yı hep beraber yakından inceledik. Bir kaç gün sonra oyuna gelecek olan kısım güncellemesi ile beraber Astra’yı oynamaya hemen başlayabilirsiniz.

Bu blog yazımızda siz değerli okurlarımız için “Yeni Ajan Astra” konusunu detaylı bir şekilde anlattık. Umarız ki bu yazımız sizin için faydalı olmuştur. Yazımız hakkında ki görüşlerinizi ve sorularınızı alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Wroxe olarak herkese iyi günler dileriz!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Wroxe - İçerik Platformu