Wroxe

Magsafe Nedir?

24.11.2020
Magsafe Nedir?

Magsafe teknolojisi Apple’ın 2006 yılında tanıtmış olduğu bir teknolojiydi. Tanıtımın gerçekleştiği yıllarda pek fazla ses getirmemesinden ötürü olacak ki bu teknoloji uzun yıllar boyunca kullanılmamıştı. iPhone 12’lerin duyurulmasıyla beraber Magsafe teknolojisi 2020 yılında tekrardan karşımıza çıktı. Peki bu Magsafe tam olarak nedir? Ne işe yarar? Bu tarz soruların en doğru ve basit cevaplarını bu blog yazımızda siz değerli okurlarımız için paylaşmaya çalışacağız. Lafı daha fazla uzatmadan Magsafe teknolojisini hep beraber yakından tanıyalım.

Magsafe Teknolojisi Nedir?

Magsafe teknolojisi aslında kablosuz şarj özelliğini güvenli ve verimli bir hale getiren teknolojinin ismidir. Magsafe teknolojisi tamamen manyetik disklerden oluşmaktadır. Bu diskler sayesinde desteklenen kablosuz şarj cihazlarında en verimli ve güvenli şarj imkanından faydalanabilirsiniz.

Magsafe destekli telefonunuzu kablosuz şarj ünitesine yerleştirdiğinizde en doğru hizalama ile güvenli ve hızlı bir şekilde telefonunuzu şarj edebilirsiniz. Magsafe teknolojisi Apple’ın kendi ürünleri ile beraber sıfır hata oranı ile çalışmaktadır. Yeni iPhone’lara eklenen Magsafe teknolojisinin detayları aşağıda ki resimde.

Magsafe

Magsafe teknolojisinde olay sadece kablosuz şarj ile bitmemiş tabii ki de. Magsafe’in içinde bulunan manyetikler ile telefonun arka kısmına istediğimiz aksesuarları yerleştirebiliyoruz. Apple Magsafe için özel olarak cüzdan bile üretti. Magsafe sayesinde cep telefonunuzun arkasında cüzdanınızı güvenli bir şekilde taşıyabilirsiniz. Apple’ın ilerleyen zamanlarda aksesuar seçeneğini genişleteceğinden emin olabilirsiniz. Bu teknoloji sayesinde Apple, bünyesine birçok yeni aksesuar dahil edecektir.

Bu blog yazımızda siz değerli okurlarımız için “Magsafe Nedir?” konusunu detaylı bir şekilde anlattık. Umarız ki bu yazımız sizin için faydalı olmuştur. Yazımız hakkında ki görüşlerinizi ve sorularınızı alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Wroxe olarak herkese iyi günler dileriz!

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Wroxe - İçerik Platformu