Wroxe

Lee Sin Neden Kördür?

13.06.2020
Lee Sin Neden Kördür?

Lee Sin azmi ve iradesiyle genç yaşta öğretmenlerinin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Ders dışında da sürekli büyü ile ilgilenen Lee Sin küçüklüğünden beri sihirdar olmayı kendisine and içmiştir. Gençliğinde istediği gibi bir sihirdar olmasa bile, çok iyi bir sihirdar olmayı başarmıştır. Peki Lee Sin neden kördür?

Lee Sin Neden Büyüyü Bıraktı?

Lee Sin azmi ve iradesi ile birlikte çok çalışarak bütün yaşıtlarından daha iyi bir büyücü olmayı başarmıştı. Fakat kendisini gençlik ateşi ile birlikte herkesi yenebileceğini düşünmüştür. Efsaneler Ligi’nin en büyük ve en iyi sihirdarlarından biri olabilecekken yaptığı hata Lee Sin’e engel oldu. Lee Sin yeteneklerini test edebilmek için Veba ormanından bir yaratık çağırdı. Fakat çağırdığı şey bir çocuktu ama çocuk tek parça halinde değildi. Çocuk cansız bir şekilde yere yığılmıştı. Yere yığılan çocuğun suratı olması gereken yere bakmaya çalıştı Lee Sin. Daha sonrasında yapılan araştırma sonucu o çocuğun yaşadığı köyün yapılan ayin sebebiyle yok olduğu anlaşıldı. Lee Sin o kadar yetenekli bir büyücüydü ki, Efsaneler Ligi bu olayı görmezden gelmeye tamamen hazırdı. fakat Lee Sin’in vicdanı el vermedi. Akademiden ayrılarak bir daha büyü yapmayacağına ant içmişti. Kendisini affettirmek için Shojin manastırına kapandı.

Lee Sin neden Büyüyü Bıraktı?

Lee Sin Neden Kördür?

Yıllar geçtikten sonra kendisini affettirmek için Noxus’un, Ionia’yı işgali sırasında protesto amacı ile kendini ateşe verdi. Ateşin vücuduna verdiği acıya dayanarak. Haftalar boyunca yandı. Yaptığı eylen dikkat çekti ve birlik karşılaşmasının yapılmasını sağladı. Ionia, Noxus’a karşı olan bu karşılaşmayı kazandı. Fakat Lee Sin’in üstündeki alevler söndürüldüğünde Lee Sin’in gözleri tamamen yanmıştı. Lee Sin artık kurtarıcı ilan edilmişti. Kurtarıcı ilan edilince Lee Sin yeniden harekete geçme isteği yeniden can vermişti. Efsaneler Ligi’ne katılarak günahlarını bir keşiş gibi kan ve ter ile affettirme karar verdi. Lee Sin artık bir Efsaneler ligi (League Of Legends) sihirdarıydı.

Bu ve bunun gibi Diğer içeriklere göz atmak için ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. İçerik hakkında ki yorumlarını alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden belirtmeyi unutmayın. Wroxe herkese iyi günler diler.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Wroxe - İçerik Platformu