ATV Canlı ve Tv8 Yayını Canlitv.services Platformunda

21.11.2022
ATV Canlı ve Tv8 Yayını Canlitv.services Platformunda

Atv Canlı, kanalı Turkuvaz Medya Grubuna bağlı olarak Dinç Bilgin aracılığıyla 12 Temmuz 1993 tarihinde ilk kez test yayınları yapılmıştır. Bir ay kadar süren test aşamasından sonra normal yayın hayatına 9 Eylül 1993 tarihinde başlamıştır. 1990 senelerinde dört farklı kanalda yayınladığı Çiçek Taksi, Süper Baba, Mahallenin Muhtarları ve Affet Bizi Hocam gibi dizileri ATV ekranlarından seyirciyle buluşturarak kanalın kitlesi bir hayli genişlemiştir. 1994’de ilk kez izleyiciyle buluşan Siyaset Meydanı ATV için çok büyük bir reyting oranı vermiştir. Siyaset Meydanı programıyla ATV izleyicilerin gönlüne taht kurmuş diyebiliriz.

Sabah gazetesi, Yeni Asır, Ateş, Fotomaç, Takvim, Bugün, Prima TV, Şık FM, Yeni Radyo, Aktüel, Para ve Radyo Sport gibi bir çok markayı hayata geçirerek iletişime yeni bir hız kazandırmak isteyen kurum Merkez Medya Grubunu oluşturmuştur. Türkiye’nin en büyük medya kuruluşlarından olan Ciner Medya Grubu, ATV ve oluşturulan markaları 2005’de bünyesine katmıştır.

Aralarında Sabah gazetesi ve Kanal 1’in de bulunduğu kuruluşlar 1 Nisan 2007 yılında TMSF aracılığıyla el konulmuştur. Yapılan ihale sonunda 2007’de ATV ve Sabah’ın sahibi Merkez Yayıncılık, Ahmet Çalık’ın sahibi olduğu Çalık Holding bünyesindeki Turkuvaz Yayın Grubuna satılmıştır.

canlı tv

canlı tv

Canlı Tv, Günümüzde Radyo Turkuvaz, Vav Radyo, A2, A Haber, MinikaGO, A News, A Spor, Sabah gazetesi, Takvim, Fotomaç ve Yeni Asır gazeteleri gibi çeşitli kuruluşları bünyesinde bulunduran Turkuvaz Medya Grubuna hâlâ bağlı durumdadır.

ATV 16:9 ekran formatına 4 Eylül 2013 tarihinde geçerek bir yeniliğe imza atmıştır. Değişen şartlar ve teknolojiye ayak uyduran kanal 24 Nisan 2011 tarihinde ATV HD ’yi hayata geçirmiştir. HD kanal ATV ile eş zamanlı olarak ekrana yansıtılmaktadır. ATV’yi çeşitli platformlardan izleyebilmekle birlikle HD olarak da web sitemizden izleyebilirsiniz.

Sunulan bazı platformları vermek gerekirse D-Smart 25. kanal (HD), DFH Network 1. kanal (SD), Digitürk 25. kanal (HD), Türksat 2. kanal (HD), TKGS 523. kanal (SD), KabloTV 23. kanal (HD), Türkcell TV+ 24. kanal (HD), Tivibu 314. kanal (HD) ve son olarak Vodafone 25. kanal (HD) üzerinden yüksek çözünürlüklü olarak seyredebilirsiniz.

 

TV8 Canlı Yayını İzlenir ?

Tv8 Canlı, Türk televizyon kanalı tv8 yirmi dört yıl önce 8 Ağustos 1996 yılında MNG Medya Grubu tarafından kurulmuştur. On yedi yıllık yayın hayatının sonunda 2013 yılında Acun Ilıcalı’nın satın almasıyla Acun Medya ve Doğuş Yayın Grubu bünyesine girmiştir. İstanbul’un Sarıyer ilçesinde merkez stüdyoları vardır.

1996 yılında Haber kanalı olarak sürdürülen yayın hayatı 2003’de tasarımı, yapısı ve işleyişi değiştirilerek eğlence kanalları arasında yerini almıştır. On yıllık başarılı bir yayın hayatı sonucunda 13 Kasım 2013 yılında resmi olarak Acun Ilıcalı satın almıştır. Ancak tek ortak Acun Ilıcalı olmamakla birlikte %30’luk bir kısmı Doğuş Yayın Grubuna aittir. Acun Ilıcalının hisse oranın büyük olmasından dolayı kanal Acun Medya aracılığıyla yönetilmektedir.

canlı tv

canlı tv

Acun Ilıcalının satın almasıyla birlikte tv8 yeniden eğlence kanalları arasına girmiştir. Acun Medyanın yayın yapılan kanalda Haber programlarını istemediğini bildirmesi üzerine tv8 Ana Haber Bülteni yayından kaldırılmıştır. Haber bülteninde çalışan işçilerin şirket ile olan ilişiğine yayının kaldırılmasıyla birlikte son verilmiştir. MNG Medya Grubu’nun Kanaltürk televizyonundan satın aldığı “Telegol” isimli spor programı da son bulmuştur.

Acun Ilıcalının satın almasının üzerinden çok geçmeden bir yıl sonra 2014 yılında Acun Medyadaki bütün yayınlar tv8 kanalına taşınmıştır. TV8 İNT adındaki kanalı ise yurt dışında yaşamakta olan Türk vatandaşlarına yönelik 2014 yılında açılmasına karar verilmiş ilk uygulamasıdır.  Böylelikle televizyonculuğa sert bir giriş yapan Acun Medya ilk olarak İtalya Kupası karşılaşmalarını ve İspanya Kral Kupası maçlarının tüm yayın haklarını kendi bünyesine geçirmiştir. Bununla da kalmayan Acun Medya kanalın bütün sloganını, jeneriklerini ve tasarımını kendilerine özgü bir şekilde değiştirmişlerdir. 2014 yılında öncelikle HD olarak Digiturk üzerinden ardından 2015 yılında Türksat platformu üzerinden HD yayın vermeye başlamışlardır.

2015 yılında “Bu Tarz Benim” adlı moda ve eğlence programını Show TV’den satın alarak kendi bünyesine geçiren kanal ciddi bir çıkış yakalamıştır. Bugün Türkiye halkını ekrana kilitleyen programlara imza atan Acun Ilıcalı ve ekibi ciddi reytingler ve başarılar elde etmektedir.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.