Ankara’da 87. Büyük Atatürk Koşusu gerçekleşti

31.01.2023
Ankara’da 87. Büyük Atatürk Koşusu gerçekleşti

87.Atatürk Koşusu, Atatürk’ün Ankara’ya gelişinde ilk karşılama noktası olan Atletizm Derneği ve Ankara İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü koordinasyonunda Dikmen Keklikpınarı’nda yapıldı. Dikmen Caddesi, Cevizlidere Caddesi, Türk Ocağı Caddesi, Akdeniz Caddesi, Gençi Caddesi ve Tandoğan Meydanı güzergâhındaki tren garı önünde sona eren yarışa çok sayıda sporcu katıldı. 87. Büyük Atatürk yarışında erkeklerde Türk Ordusu Subayı Hüseyin Can birinci olurken, bayanlarda Sümeyye Erol birinci oldu.

Atletizm Derneği Başkanı Fatih Çintimar, Büyük Atatürk Koşusu’nun 87 yıldır aralıksız devam ettiğini söyledi. Başkan Çintimar, yaklaşık 4 bin sporcunun katıldığını belirterek, “87’nci Büyük Atatürk Koşusu ‘nu gerçekleştirdik. Çip sisteminde küçük değişiklikler yapmak ve daha fazla katılım sağlamak için Pazar günü 87’nci Büyük Atatürk Koşusu’nu düzenledik. Yaklaşık 4000 kişi ile çok güzel bir atmosfer oldu.  Sporcular ve sporseverler şu anda yarışmak için geldiler. Kalabalık inanılmazdı. Atatürk Yarışını yaygınlaştıran ve katılımını artıran bu organizasyonu hep birlikte düzenliyoruz. Türkiye’de 87 yıldır devam eden ve bundan sonra da sonsuza kadar devam edecek bir yarışma. deneme bonusu veren siteler

Atletizm Derneği Başkanı Çintimar, Atatürk’ün 100. kuruluş yıldönümü etkinliklerine 10 bin kişinin katılımı için şimdiden kayıtların açıldığını sözlerine ekledi. Koşu iyiydi. Bir maraton biraz uzundur. Her şey çok iyiydi. Geçen yıl katıldık, bu yıl katıldık. Hava güzel, atmosfer güzel. Ortam çok güzel.”

 

atatürk koşusu

atatürk koşusu

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.